bouquet-fresh-yellow-tulips-vase-table-near-window

Kytice tulipánů může dělat radost mnohem déle. Šikovné triky prodlouží jejich čerstvost

Řezané tulipány udělají radost téměř každé ženě. Tato krásná květina je jakýmsi symbolem jara. Dostupná je však i v jiných ročních obdobích v květinářství. Pokud jste dostali kytici těchto rostlin, prodlužte jejich životnost následujícími metodami!

Jak zachovat řezané tulipány co nejdéle krásné a čerstvé?

Postupujte podle těchto rad a tulipány vám budou dělat radost ve váze delší dobu:

  • Pravidelně tulipánům ořezávejte spodní část stonku ostrým nožem pod úhlem 45°. Doporučeno je tento postup opakovat po dvou až třech dnech. Pomoci může i propíchnutí spodní části stonku špendlíkem. Tak květiny nasají potřebné množství vody a zvýší se jejich trvanlivost.
  • Než tulipány ponoříte do vody ve váze, odstraňte jim spodní listy. Ty by mohly totiž začít uhnívat spolu s květinou.
  • Pokud tulipány uvadají, dejte je alespoň na den na chladnější místo v bytě. Také je osvěžte čerstvou vlažnou vodou.

Kam řezané květiny neumisťovat?

Kromě jiného myslete na to, že ne všude se bude řezaným květinám ve váze dařit. Rozhodně se vyvarujte místnostem, kde se kumuluje cigaretový kouř. Také rostlinám nebude svědčit větrné místo (kde je průvan). Ani stanoviště na přímém sluníčku a blízko ovoce není vhodné. A samozřejmostí je taktéž nedávat vázu s květinami blízko zapnutého radiátoru.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní metody, které mohou květiny ve váze vzpružit

Pokud začnou řezané květiny chřadnout, můžete je jednoduše vzpružit i přírodními surovinami, které přidáte do vody ve váze. Pomoci může například lžička obyčejného cukru, šťáva z citronu anebo oloupaný stroužek česneku.

Jak řezané květiny přepravovat?

V momentu, kdy budete květiny přesouvat na delší vzdálenosti, zajistěte jim vlhkost jinými způsoby. Pomoci může například bavlněná utěrka namočená v čisté a vlažné vodě. Tu omotáte kolem stonků a nemusíte se obávat uvadání. Nouzovou metodou může být i použití namočených papírových ubrousků.

Zdroj: https://www.woodenshoe.com/care/cut-flower-care/