Blooming Wild Garlic With Rain Dew Drops Spring Garden

Máslo s medvědím česnekem skvěle doplní jarní jídelníček

Medvědí česnek je vytrvalá bylina, která je součástí rodu Allium. Roste divoce v mnoha částech Evropy a Severní Ameriky a je známý svou výraznou česnekovou vůní a chutí. Medvědí česnek se po staletí používá pro kulinářské i léčebné účely a výzkumy ukázaly, že může mít několik zdravotních výhod. My vám poradíme, jak z něj vyrobit lahodné máslo.

Zelené listy překypující zdravím

Jednou z hlavních výhod medvědího česneku je jeho vysoká koncentrace alicinu, sloučeniny, která se také nachází v běžném česneku. Bylo prokázáno, že alicin má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět v celém těle. Díky tomu je medvědí česnek dobrou volbou pro ty, kteří trpí onemocněními, jako je artritida nebo astma.

Medvědí česnek má také vysoký obsah antioxidantů, které mohou pomoci chránit tělo před oxidačním stresem. To je důležité, protože oxidační stres je spojován s řadou chronických zdravotních stavů, včetně srdečních chorob a rakoviny, a může také za předčasné stárnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na přípravu másla z medvědího česneku

Budete potřebovat:

  • 1 kostku másla pokojové teploty,
  • 1 šálek listů medvědího česneku, omytých a najemno nakrájených,
  • sůl a pepř na dochucení.

Jednoduše smíchejte máslo a medvědí česnek v misce a míchejte, dokud se dobře nespojí. Dochuťte solí a pepřem podle chuti. Máslo si pak můžete namazat na chleba, rozpustit na zelenině či bramborách nebo s ním vařit.

Kromě másla z medvědího česneku existuje mnoho dalších způsobů, jak zařadit medvědí česnek do jídelníčku. Můžete z něj připravit pesto, přidat ho do polévek a masových pokrmů nebo jím ochutit mořské plody.

Celkově je medvědí česnek výživná a chutná bylina, která dokáže dodat jedinečný šmrnc vašim oblíbeným pokrmům. Ať už hledáte posílení imunitního systému, zmírnění zánětu, nebo jednoduše chcete přidat pokrmům nějakou extra chuť, medvědí česnek rozhodně stojí za vyzkoušení.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-247/bears-garlic, https://www.verywellhealth.com/the-benefits-of-allicin-88606, https://www.jnsciences.org/agri-biotech/64-volume-44/353-antioxidant-activity-and-biochemical-composition-of-fresh-bulbs-and-leaves-of-wild-garlic-allium-ursinum.html, https://www.rxlist.com/bears_garlic/supplements.htm, https://www.greatbritishchefs.com/recipes/wild-garlic-butter-recipe