Hair 4541800 1920

Lak na vlasy nejen na vlasy. Sedm důvodů proč si ho pořídit

Lak na vlasy používáme na fixaci pramenů vlasů tak, aby držely v účesu. Ale i když jej vy osobně na vlasy neaplikujete, možná si ho po přečtení tohoto článku pořídíte. Má totiž mnohá jiná využití a nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

Odstranění skvrn

Zašpinili jste své oblečení od pera nebo fixy? Žádný problém! Nastříkejte na skvrnu lak na vlasy a nechte jej zaschnout. Poté dejte oblečení do pračky a perte jako obvykle. Alkohol obsažený v tomto kosmetickém produktu si rychle poradí se špínou a zabrání jí v proniknutí do vláken tkaniny, což výrazně usnadní její odstranění. Pokud očekáváte, že byste se mohli zašpinit, můžete lak na vlasy aplikovat na ještě čisté oblečení. Jde o starý trik, který používají například malíři interiéru.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Oka na punčochách

Snad každý ví, že zabránit dalšímu šíření oka na punčoše pomůže nastříkání lakem na vlasy (nebo také lakem na nehty). Pokud objevíte oko, které se ještě nerozšířilo, postříkejte je lakem na vlasy. Setrvejte chvíli v jedné pozici, aby zaschnul.

Lesk kožené obuvi a ochrana před uklouznutím

Lesku na svých kožených botách můžete dosáhnout lakem na vlasy: po péči o boty na ně naneste tenkou vrstvu kosmetiky. Stojí také za to nastříkat lak také na podrážky. Tímto způsobem lze zabránit uklouznutí. Tření podrážky a povrchu, po kterém jdete, se tak zvýší.

Mouchy a můry

Létající hmyz, jako jsou můry nebo mouchy, může být neuvěřitelně nepříjemný. Lak na vlasy vám může pomoct. Nastříkejte jej na hmyz z větší vzdálenosti. 

Balení dárků na poslední chvíli

Díky laku na vlasy vypadají skvěle nejen účesy. Pokud nemáte po ruce dárkový papír, zabalte dárek do bílého, šedého nebo dokonce novinového papíru. Lak hojně naneste na něj a nechte zaschnout. Získáte tím krásný lesk a velmi originálně zabalený dárek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Srst domácích mazlíčků

Pokud máte v domácnosti domácího mazlíčka, víte, jak je problematické odstranit jeho chlupy z čalouněného nábytku. Je to skoro jako bojovat s větrnými mlýny – bez šance na úspěch. Když už si myslíte, že máte hotovo, najednou objevíte další chlupy. Pro účinné odstranění srsti domácích zvířat je vhodné nastříkat lak na nehty na prachovku. Ta pak jednoduše všechny chlupy posbírá.

Závěsy bez žehlení

Lak na vlasy naneste na zmačkané záhyby závěsů, které se tím dokonale vyhladí.