Lak na vlasy záclony osvěží a vypne. Nebude třeba je žehlit

Lak na vlasy je produkt, se kterým má zkušenost nejspíše většina z nás. I tak ale existuje způsob jeho využití, který by vás jistě nenapadl. Můžete s ním totiž nastříkat záclony. A proč byste to vlastně dělali, říkáte si? Důvodů je hned několik. A právě ty se v dnešním článku dozvíte. Pro více informací čtěte dál.

Nastříkat záclony lakem místo žehlení?

Žehlení záclon není oblíbenou činností asi nikoho. I tak je to ale věc, kterou je jednou za čas potřeba provést. A nebo snad ne? Když místo žehlení použijete při jarním či zimním úklidu lak na vlasy, ušetříte si spoustu času i energie. V prvé řadě je třeba, abyste záclony vyprali na nízkou teplotu. Méně se tak zmačkají a žehlení pak nebude tolik potřeba. Záclony vyvěste a nechte je volně uschnout. Poté přijde řada právě na lak na vlasy. Tím záclony vydatně postříkejte v jedné silné vrstvě. Lak záclony zatíží a vypne. Ještě k tomu je také zpevní. Dávejte si ale při výběru produktu pozor. Musí být bezbarvý, abyste záclony neponičili.

Je také důležité brát v potaz, že nízká teplota při praní nezničí všechny škodliviny a nečistoty. Jednou za čas je tak stejně záclony třeba na vysokou teplotu vyprat a přejet žehličkou. Na použití laku si také dejte pozor, pokud trpíte alergiemi či astmatem.

Zdroj obrázku: Freepik

Další výhody použití laku na záclony

Nemuset žehlit není jediná výhoda, kterou použití laku na vlasy má. Kladem je také jeho vůně, která záclony hezky osvěží a byt provoní. Záclony tak vydrží svěží déle. Lak potom působí i jako ochranný film. Nebude se na ně tak snadno chytat prach a také při správném výběru zabrání jejich žloutnutí či šednutí. Nebudete je muset prát a čistit tak často jako obvykle.

Dejte si i tak ale pozor na pravidelnou údržbu. Lak byste také neměli vrstvit. Mohl by se vám na záclonách nahromadit a šel by špatně dolů.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a34491/new-uses-hairspray