nails-865121_1920 (1)

Lámavým nehtům chybí důležité živiny. Léčivá lázeň bude pro ně to pravé

S křehkými nehty, které mají sklony k lámavosti, se pere mnoho žen. Nehty mnohdy ostříháme a více se o ně nezajímáme. I nehty ale potřebují pravidelnou péči. Lámavým nehtům může chybět dostatek vitaminů a minerálů, který se dá doplnit správnou a bohatou stravou, ale mohou být také následkem nemoci nebo přílišné péče. Lámavé nehty nevypadají dobře a dokáží být velmi nepříjemné. 

Důvody lámajících se nehtů

Lámavost nehtů může být i následkem přílišné péče o ně. Zejména pak časté nanášení laku, odlakovače nebo gelu. Všechny tyto faktory nehty vysušují. Oslabeným nehtům pak stačí velmi málo k tomu, aby se zlomily. Může se však také jednat o nedostatek živin, jako je křemík, zinek, draslík, vápník, železo nebo hořčík. V lékárně lze koupit všechny tyto vitaminy v jedné tabletce, nebo můžete zajít k lékaři na krevní rozbor a doplňovat pouze ten vitamin, který vám chybí. 

Správná péče o nehty se sklony k lámání

Nehty, které mají potřebu se neustále lámat, potřebují dobrou regeneraci. Můžete zajít do lékárny nebo drogerie a koupit různé přípravky na posílení nehtů. Nejvíce užívané jsou masky. Ale není to nutné. Můžete si pomoci doma bez nutnosti koupě drahých přípravků. Na posílení nehtů pomůže domácí kastorový olej, který se několikrát denně vtírá do nehtů i kůže kolem nich. K jeho výrobě budete potřebovat olivový olej a citronovou šťávu. Zahřejte olivový olej na plotně, nakapejte do něj citronovou šťávu a ponořte ruce do hrnce s teplým roztokem. Po několika minutách ruce jemně osušte a naneste na ně výživný krém.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušet můžete také jablečný ocet. Smíchejte stejný díl jablečného octa a stejný díl vody. Jablečný ocet podporuje léčbu infekce, je také zdrojem vitaminů a minerálů. Opět do roztoku namočte ruce a nechte zhruba 10 min ponořené. Potom ruce vyndejte, osušte a namažte je vhodným krémem.