herpes-lips-young-woman-close-up

Léčbu herpetu podpoří běžné domácí prostředky

Je známo, že při objevení herpetu se musíme co nejdříve namazat mastí nebo gelem, které jsou dostupné v jakékoli lékárně. Pokud pocítíte příznaky pozdě večer nebo když jste mimo civilizaci, stojí za to použít jeden z produktů, které se nacházejí téměř v každé kuchyni a koupelně. Mnoho každodenních předmětů může účinně inhibovat rozvoj oparu.

Co je to herpes

Malé bubliny, které se objevují nejčastěji v červené barvě, mohou účinně znepříjemňovat život. Herpes je vysoce nakažlivé onemocnění. Infekce se nejčastěji vyskytuje v dětství nebo během sexuálního kontaktu s infikovaným partnerem. Ten, kdo měl herpes alespoň jednou, je jeho nosičem po zbytek svého života.

Herpes se rád objevuje se snížením imunity. Často vzniká, když jsme přetížení, spíme příliš málo nebo se nevhodně stravujeme. Na podzim se také často objevuje. Při léčbě herpetu je hlavní věcí rychlost léčby. Máte-li s sebou lék, musíte jej co nejdříve aplikovat na postiženou pokožku. Není to jen otázka estetiky, ale také zdraví členů domácnosti a možných komplikací při šíření oparu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí metody léčby herpetu

Čajovníkový olej má protizánětlivé vlastnosti. Med je obzvláště účinný při léčbě podráždění pokožky a sliznic. Oba produkty mají antivirové a antiseptické účinky. Jejich kombinace alespoň ze dvou důvodů zvýší léčivou sílu. Za prvé směs bude lépe držet na pokožce, takže ošetření bude působit déle, a tím bude efektivnější. Za druhé budou pracovat synergicky. Potřebujete jen trochu medu a 1–2 kapky čajovníkového oleje.

Jedním z produktů, které máme skoro vždy po ruce a jsou velmi účinné při boji s oparem, je zubní pasta. Je nezbytné, aby pasta obsahovala fluorid. Fluorid inhibuje působení viru a pasta vysuší tvořící se herpes. Mezi výrobky, které jsou nejčastěji po ruce a mohou pomoci snížit výrůstek herpetu, stojí za zmínku například černý čaj, jedlá soda, citron, aloe vera a heřmánek.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/151739, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/22855-herpes-simplex, https://www.healthline.com/health/herpes-simplex, https://www.healthline.com/nutrition/tea-tree-oil, https://www.medicalnewstoday.com/articles/honey-for-skin, https://www.medicalnewstoday.com/articles/honey-for-skin