beauty

Léčbu ječného zrna urychlí správná domácí péče, některé metody ho ale mohou naopak zhoršit

Ječné zrno je velmi nepříjemné onemocnění oka, které brání v normálním mrkání a ovlivňuje i zrak. Jedná se v podstatě o zánět, který se projeví vytvořením bulky na víčku anebo v koutku oka samotného. Celý proces pak může provázet bolest, otok a zarudnutí. Jak si poradit a urychlit léčbu?

Jak zmírnit příznaky ječného zrna a urychlit jeho léčbu?

Zde je několik rad, jak si počínat při vzniku ječného zrna u oka:

  • Příznaky ječného zrna zmírní dle očních lékařů například teplé obklady oka. Ty byste měli provádět nejméně 4× denně po dobu 10 až 15 minut.
  • Výtečné jsou i obklady z heřmánku. Ten má obecně hojivý účinek. Připravte si pouze klasický výluh ze sušené rostlinky a po mírném zchladnutí jej použijte k obkladům oka.
  • Nasaďte si vitamín B. Ten můžete užívat nejen v tabletách, ale také ho doplníte prostřednictvím konzumace jater, ořechů, listové zeleniny, luštěnin anebo mléčných výrobků.
  • Pomohou i oplachy borovou vodou. Tu běžně seženete v jakékoliv lékárně. Připravit z ní můžete taktéž obklady na postižené oko.
Zdroj obrázku: Freepik

Další postup, který urychlí léčbu ječného zrna

Pakliže stojíte o brzké vyléčení ječného zrna, určitě si zajistěte spíš klidový režim. Zbytečně nenamáhejte své oči. Také se vyvarujte prostředí, kde je více prachu než obvykle. Dále byste měli dbát na důsledné mytí rukou. Těmi se pak nedotýkejte postiženého oka, jinak byste mohli problémy zhoršit.

Když potíže přetrvávají

Nepomohly žádné alternativní metody a příznaky spojené s ječným zrnem se neustále zhoršují v průběhu jednoho týdne? Pak vyhledejte očního lékaře, který vás prohlédne a zpravidla předepíše antibiotickou mast. Ječné zrno se začne hojit v momentu, kdy zánětlivý váček na víčku anebo v koutku oka praskne a vyteče hnis. Rozhodně se tento hojivý proces nesnažte nijak urychlovat samovolným vymačkáváním. Jedině byste si uškodili.

Zdroj: https://www.eyephysiciansoflongbeach.com/uncategorized/8-tips-for-your-best-cataract-surgery-recovery/