feminela.cz_adicare_cz_nahledovy

Léčbu psychických onemocnění rozhodně nezanedbejte!

Dnešní společnost trpí ve velké většině psychickými onemocněními. Mnoho lidí si tento fakt ovšem nechce přiznat, čímž se nevědomky dopouštějí obrovské chyby. Pokud se totiž psychické onemocnění nezačne léčit včas, může snadno přejít i do nevyléčitelné poruchy. Přitom by stačilo zajít za odborným lékařem, který by vám díky svému vzdělání a mnoha zkušenostem pomohl.

Co je generalizovaná úzkostná porucha?

Generalizovaná úzkostná porucha postihuje daleko více žen než mužů. Projevuje se zejména záchvaty úzkosti, ovšem jde o jiný pocit než například u fobie. Úzkosti se objevují čím dál tím častěji, neboť lidé trpící touto poruchou mají neustále pocit, že je něco špatně nebo že se musí něco špatného stát. Tito lidé mají také zcela bezdůvodně nízké sebevědomí a trpí pocity viny.

Jak se dá léčit?

Neléčená generalizovaná úzkostná porucha se může stát celoživotním problémem se zhoršující se tendencí. První metodou léčby je tedy kognitivně behaviorální psychoterapie, jež se primárně soustřeďuje na odhalení příčin tohoto onemocnění. Důležitým doplňkem je dechová terapie, při které se snažíte lépe zvládnout následky psychické poruchy. V závažných případech se doporučuje i podpoření léčby farmakoterapií.

Jak diagnostikovat panickou poruchu?

Na otázku jak překonat psychickou poruchu neexistuje bohužel jednoznačná odpověď. Obecně se doporučuje méně stresu, více aktivního pohybu, a hlavně odpočinek i relaxace. Panická porucha se ovšem může objevit zcela znenadání. Bušení srdce, zvýšený tlak, sevřené hrdlo, neschopnost se nadechnout nebo pocit dušení jasně indikují, že s vaším organismem není něco v pořádku. Tyto záchvaty paniky provází často i pocit úzkosti. Typickými myšlenkami jsou: udusím se, mám infarkt nebo potřebuji okamžitou pomoc.

Chcete-li předejít psychickému onemocnění, méně se stresujte. Pokud se u vás ale příznaky jakékoliv nemoci objeví, svěřte se svému partnerovi nebo rodině a začněte tuto situaci urychleně řešit.