Ledviny pracují neustále. Jejich správnou funkci se vyplatí podpořit správným jídelníčkem

Ledviny jsou orgán, na který moc nemyslíme. Přitom právě díky ledvinám naše tělo funguje správně, protože filtrují špatné látky od těch dobrých, které pak pouštějí dál do těla. I když je jejich práce velmi důležitá, zapomínáme na péči o ně. I ledviny potřebují občas vyčistit, aby svou práci dělaly dobře. Nebudete přitom potřebovat doplňky stravy, bohatě postačí to, co máte doma.

Ledviny pracují ve dne v noci

Ledviny jsou orgán, který téměř nikdy neodpočívá. Pracují přes den a také v noci a čistí naše tělo od škodlivých látek, které přijímáme v potravinách. Regulují také hladinu soli a udržují hodnotu pH na správné výši. Kromě toho působí také na náš krevní tlak nebo na stav naší pokožky. Ledviny ale máme spojené především s látkovou výměnou. Jak jim pomoci k tomu, aby fungovaly dobře?

Je dobré vypít alespoň dva litry tekutin denně, protože to ledviny potřebují. Čím více vody v těle budeme mít, tím bude filtrace efektivnější a budeme si moci užívat života. Škodlivé látky nebo kameny se z těla snadněji odplaví. Dehydratace se pak může projevit otoky, ale také zhoršeným stavem pokožky. Nemusíte se zaměřovat pouze na vodu, vhodné jsou také bylinné čaje nebo ovocné šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Co se vyplatí jíst, aby byly ledviny v kondici?

Zdraví našich ledvin ovlivňuje především to, co sníme. Proto je velmi důležité dodržovat správný poměr živin, které konzumujeme. Nadměrné množství živočišných bílkovin může v těle nadělat velkou paseku a ledviny budou mít mnoho práce, proto je potřeba si množství hlídat. Nepoužívejte zbytečně ani sůl, ale samozřejmě víme, že je potřeba. Používá se při přípravě jídel, proto už pak není nutné ji doplňovat na talíři.

Nahradit ji můžete jiným kořením nebo bylinami. Nezapomínejte na dostatek ovoce a zeleniny, které do vašeho těla dostanou nejen vitaminy a minerály, ale také další látky, které mohou ledviny pročistit. Brusinky, pomeranče nebo broskve jsou nejčastějšími pomocníky při čištění ledvin.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kidney-cleanse