Young Upset Blond Woman Keep Hand Temple Feeling Headache Isolated White Background

Léky nejsou jediná možnost. Při bolesti přinesou rychlou úlevu obklady a bylinky

Bolest hlavy je jednou z nejčastějších potíží. Pokud není vyvolána migrénou, obvykle trpíme tenzní bolestí hlavy, jejíž příčinou může být stres, únava nebo problémy se spánkem. Přirozeným reflexem v takových případech je sáhnout po pilulkách proti bolesti. Je také možné se zbavit bolesti hlavy bez léků? Naučte se několik domácích triků proti bolesti hlavy.

Bolesti hlavy

Pokud vás bolí hlava, první otázka, kterou byste si měli položit, je, zda pijete dostatek vody. Studie ukázaly, že chronická dehydratace je častou příčinou tenzních bolestí hlavy a migrény. Voda zmírňuje příznaky bolesti hlavy u většiny dehydratovaných lidí od 30 minut do tří hodin. Vždy tedy mějte u sebe láhev vody a pravidelně doplňujte její obsah.

Studené a teplé obklady proti bolesti hlavy

Proti bolesti hlavy se také doporučují studené a teplé obklady. Látka namočená ve studené vodě nebo sáček ledu přiložené na hlavu přinesou rychlou úlevu. Doporučuje se obklad přiložit na 15 minut a poté si udělat 15minutovou přestávku. Někteří lidé však mohou upřednostňovat teplé obklady, které také mohou zmírnit bolest. Studené obklady by měly být aplikovány na čelo a spánky, teplé na krk a zadní část hlavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Při bolesti hlavy sáhněte po bylinkách

V případě bolesti hlavy můžete sáhnout i po bylinkách, například meduňce nebo mátě peprné. Citrónový balzám, známý svými uklidňujícími vlastnostmi, je považován za zvláště užitečný, když se v důsledku stresu objeví bolest hlavy. Pokud jde o mátu, mátový olej je jedním z nejčastěji používaných esenciálních olejů k léčbě bolesti hlavy a záchvatů migrény.

Jak použít hřebíček proti bolesti hlavy

Lékem na bolest, který naše babičky dobře znají, je hřebíček. Hřebíčky jsou sušená poupata, která díky přítomnosti eugenolu pomáhají v případě bolesti. Eugenol má nejen analgetický, ale také antibakteriální a protizánětlivý účinek.

Žvýkání hřebíčku pomáhá také zmírnit bolesti zubů. A co je třeba udělat, aby hřebíček pomohl s bolestí hlavy? Když hlava bolí, stojí za to také sáhnout po hřebíčkovém oleji. Může se nanést na čelo a spánky nebo přidat do vodní lázně.

Zdroj: https://www.webmd.com/migraines-headaches/5-ways-to-get-rid-of-headache