Léto a horké dny dávají vlasům zabrat. Jemná olejová péče jim dodá vše, co potřebují

Letní horké počasí je sice skvělé pro časy dovolených a prázdnin, mohou ale trpět naše vlasy. Pocení, časté mytí a sluneční paprsky je postupně oslabují a je nutné jim přes léto věnovat větší péči, aby byly stále silné a krásné. Stačí několik týdnů léčení a vlasy budou jako nové. Vyzkoušejte naše tipy.

Zkuste olejování vlasů a vybírejte šampony bez silikonů

Olejování můžete provádět na suchých i mokrých vlasech. Pokud používáte šampony se silikony, je nutné použít mokrou metodu (mezi takové přípravky patří i lak na vlasy nebo gel). Po umytí naneste na prameny olej asi do poloviny jejich délky. Pokud nejsou vlasy zatížené silikony, můžete olej nanést na suché vlasy. Zabalte je a po půl hodině umyjte jemným šamponem.

Používejte jen takovou kosmetiku, která bude šetrná k vaší pokožce i k vlasům. Vhodné jsou jemné šampony s přídavkem jojobového oleje nebo extraktu z agáve. Vyzkoušejte i bezoplachovou masku na vlasy, která regeneruje suché prameny a vlasům dodá lesk a sílu.

Zdroj obrázku: Freepik

I krátké vlasy potřebují správnou péči

Dlouhovlásky většinou, když nemají čas dopřát svým vlasům důkladnou péči, stáhnou vlasy do culíku a mohou vyrazit do společnosti. Ženy s krátkými vlasy ale pokaždé musí vlasy upravit, aby jim netrčely do všech stran. V tomto případě je dobré používat přírodní prostředky, které vlasy nebudou zatěžovat.

Všechny typy vlasů mohou trpět na roztřepené nebo jinak poškozené konečky vlasů. Nevyhýbá se jim ani svědění pokožky hlavy nebo další problémy, které mohou souviset s tím, jaké přípravky používáme. Zkuste příjemné masáže hlavy, které odstraní odumřelé kožní buňky, stimulují růst vlasů a uklidní podráždění. Vlasy nestahujte do gumičky příliš často, protože se tím vlasy oslabují. Pokud chcete a můžete, zkraťte na léto vlasy. Do zimy zase narostou, nebo vám nový účes natolik sedne, že u něj zůstanete.

Zdroj: https://www.webmd.com/beauty/features/summer-hair-care