Léto je na spadnutí. Víte, jak efektivně hydratovat pleť a předejít nejhoršímu?

Nepochybujeme o tom, že se na nadcházející letní měsíce těšíte jako malé dítě na Vánoce. Dovádění u vody, dovolená u moře, grilování s přáteli… Jenomže nic není dokonalé a sluníčko si za svůj nesporný přínos umí vybrat daň. A nejde jen o sluneční paprsky, na stavu pleti se podepisují i mnohé další faktory. Například střídání prostředí s výrazným rozdílem teplot, vyšší koncentrace prachu v ulicích a v neposlední řadě laxnost vůči zdravému životnímu stylu. Pokud neabstinujete, pravděpodobně si přes léto dopřejete mnohem více alkoholu než během roku.

Všechny zmíněné faktory vedou k nadměrnému zatížení a dehydrataci pleti. Když se k nim přičte negativní působení UV záření, je s podivem, že letní měsíce vůbec přežije vcelku…

Dejte si záležet na odlíčení

Pleť udržíte ve vynikající kondici pouze za předpokladu, že ji budete pravidelně čistit. Respektive ráno a večer, ne dvakrát do týdne. Jedině tak ji připravíte na to, aby byla schopna správně přijímat živiny a další účinné látky. Pokud vám čištění pleti dělá problém a nerada ztrácíte čas před zrcadlem, začněte používat micelární vodu namísto běžných odličovacích prostředků.

V souvislosti s hydratací nelze nezmínit Hydrabio H20 od BIODERMY. Micelární voda pro dehydratovanou pokožku je velmi šetrná a díky biologickému patentu Aquagenium aktivuje její přirozeně hydratační schopnosti.

Hydratujte!

Téma hydratace jsme nakousli micelární vodou. Tou však vaše možnosti nekončí. Přes léto je vhodné velebit pleť kvalitními hydratačními krémy – ideálně s SPF faktorem, který zajišťuje ochranu před zrádným UV zářením.

Hydratační krém si zamilujete, protože slouží jako prevence před ztrátou jasu, stárnutím pokožky a tvorbou pigmentových skvrn. Mimo to zabraňuje nepříjemnému pnutí. Pokud jsou vám sympatické produkty od BIODERMY, poohlédněte se po krému Hydrabio Perfecteur SPF30 s a anti-UVA-UVB filtrem.

Dopřejte pleti něco navíc

Měla byste se v létě vyhýbat peelingu, protože společně se odumřelými buňkami odstraníte také opálení? Obavy nejsou na místě. Kožní barvivo melanin se nenachází na povrchu pokožky, ale hlouběji – v místech, kde peeling nepůsobí.

Pro všechny typy pleti bez výjimky je vhodná Hydrabio Maska s uklidňujícími, hydratačními a regeneračními účinky.

Zajistěte pleti osvěžení

Přes léto si hlídejte příjem tekutin, a to především při sportování. A slyšela jste již o dermální vodě ve spreji? Nedostatek tekutin nejvíce pociťuje pokožka a vlasy – a vy máte šanci deficit dorovnat právě tímto přípravkem. V nabídce ho má i BIODERMA – najdete ho pod názvem Hydrabio Brume, umožňuje přesné dávkování a díky obsahu zinku má antibakteriálně účinky. Spousta že si zároveň chválí efektivní fixaci make-upu.