Happy Beautiful Family With Kids Beach

Letošní dovolenková sezona opět ukázala typický nevkus českých rodin. Hřešilo se nejenom na pláži, ale i v hotelech a na ulicích

Letní měsíce lákají k tomu, aby mnoho českých rodin vyrazilo na dovolenou k moři. Hitem už není jenom Chorvatsko a Itálie, ale jsou to i all inclusive hotely v Turecku, Tunisku nebo Egyptě. Poznat na takových místech Čecha je poměrně snadné. Náš vyhlášený nevkus i typické chování je stále viditelné na každém kroku. Jak a v čem?

Mámo, je to zadarmo

All inclusive hotely mají tu výhodu, že během snídaní, obědů i večeří máme k dispozici velké množství jídla, ze kterého můžeme vybírat dle vlastní chuti. Bohužel česká rodina zastává heslo, že když je to zadarmo, musím si dát všechno. A hodně. Plné talíře zcela nesourodých jídel, která účastník takové žranice následné hodiny jenom tráví. Nejenom, že je něco podobného trapné, ale vyzkoušet první dva dny vše vede jen ke stížnostem na to, že se jídlo může opakovat.

Bez ponožek je to nepříjemné

Že se lidem potí nohy, je zcela běžná věc. Chodila mohou klouzat po odrážkách a mohou se objevit také oděrky. Proto jsou vhodné ponožky. Ty by se ale měly nosit jen do uzavřené obuvi. Typické ponožky v sandálech sice nejsou výsadou jenom nás Čechů, ale identifikovatelní jsme podle nich stále. Přitom existuje celá řada materiálů i střihů, kdy lze při správném výběru dosáhnout toho, že se sandály budou dobře nosit i na boso.

Zdroj obrázku: Freepik

Ať každý vidí, že jsme byli u moře

Kdo se nevrátí od moře dokonale opálený, nesklidí ten správný obdiv u sousedů a kolegů v práci. To je motto mnohých Čechů, kteří tak od prvního dne tráví hodiny na přímém slunci, bez dostatečné ochrany. Ta má však význam nejenom proti spálení, ale i proti zdravotním problémům, jako je vysychání, nebo dokonce i rakovina kůže.

Ať se naučí oni

Já jsem na dovolené a pokud po mě něco chtějí, ať se naučí česky. I s tímto názorem se v mnoha letoviscích setkáte a zaznívá právě z úst českých rodin. Jejich jedinou snahou o domluvu jsou následně až teatrální gesta a velmi pomalá mluva – samozřejmě stále v češtině.

Zdroj: Life Hacks