Romantic Couple Kissing Street

Líbání posiluje vztah i naše zdraví. Polibky si rozhodně neupírejte

Vidíme je všude. V romantických filmech, na ulici nebo o nich mluví v rádiu či televizi – polibky. Přináší pro většinu z nás slastné potěšení a díky nim se mezi partnery vytvoří hluboké pouto. Navíc mají podle vědců vliv na naše zdraví, a proto je dobré se líbat často, pokud zrovna nemáte na ústech opar.

Díky polibku můžete poznat pravého partnera

Vědci dokázali, že pokud svého partnera často líbáte, dokazujete tím, že jste ve vztahu spokojení a nechcete na něm nic měnit. Polibky jsou v dlouhodobých vztazích velmi důležité a díky polibku zjistíte, jestli si s mužem sednete nejen v posteli, ale jestli se může stát potencionálním partnerem na celý život.

Líbání je úzce spjaté s psychikou. Lidé, kteří se často líbají, mají menší míru stresu a také pravidelné polibky snižují hladinu cholesterolu, takže máte další důvod, proč se s partnerem často líbat. Když se líbáte, vyměňujete si s partnerem nejen láskyplné polibky, ale také spoustu bakterií. Sdílíte tak spolu vodu, bílkoviny nebo další látky. Stačí jen několik vteřin líbání a s partnerem si vyměníte více než 80 milionů bakterií!

Zdroj obrázku: Freepik

Mikroby posilují naši imunitu, líbáním si budujete podobnou bakteriální flóru v ústech

Jestli bojujete s infekcí, je lepší se líbání vyhnout, protože byste snadno mohli partnera nakazit. V dnešní době, kdy je pandemie koronaviru stále na vrcholu, je dobré dbát na hygienu a líbat se jen se stálým partnerem, u kterého jste si jistí, že není nemocný. Ne každý také líbání podporuje a provozuje ho. Někomu stačí jen mírný polibek na tvář, kterým dokáže, že toho druhého má rád.

V některých kulturách je normální, že se snoubenci nebo milenci mezi sebou nelíbají, někteří to považují dokonce za nechutné. Na ulicích můžete za polibek dokonce dostat pokutu. Líbání bylo časté hlavně na Středním východě. Jestli máte rádi líbání a shodnete se v tom s partnerem, není se o čem bavit. Rozhodně ho provozujte tak často, jak je možné. V některých zemích se líbání objevuje podle toho, jak složitá je daná společnost. Některé kultury považují líbání za velmi intimní činnost, která patří jen do zavřené místnosti a nikdo by ji neměl vidět.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/benefits-of-kissing