Lidé, kteří se rozhodli pro rostlinnou stravu, mají velký výběr potravin, stačí si jen vybrat

V dnešní moderní době se většina lidí snaží, aby maso a živočišné produkty v jídelníčku byly obsaženy velmi málo, nebo dokonce vůbec. Lidé, kteří se touto cestou vydávají, k tomu mají hned několik důvodů. Někteří se snaží o minimální znečišťování životního prostředí produkcí masa, jiní chrání zvířata, další si uvědomují, že rostlinná strava je strava budoucnosti, a některé k tomu mohou vést i zdravotní problémy a další důvody. Jak tedy zvýšit v jídelníčku rostlinnou stravu?

Zdroj obrázku: Pixabay

Rostlinná strava

Lidé, kteří se vzdají masa a živočišných produktů, mají v dnešní době mnoho alternativ, ke kterým se mohou upnout. Rostlinné produkty, které dnes koupíte v obchodě, dokáží při správném složení plně nahradit konzumaci masa včetně látek a živin z něj získaných. Lidé, kteří si odepřeli živočišné produkty, konzumují ovoce, zeleninu, semínka, ořechy, luštěniny, celá zrna, ale třeba také rostlinná mléka. Maso dokáže plně nahradit tofu a tempeh. Někteří z vás si jistě nedokáží představit život bez omáček s masem nebo třeba špaget. Smetanové omáčky lze vařit z rostlinného mléka a maso nahrazuje tofu v mnoha úpravách (přírodní, marinované, s bylinkami, uzené…), oblíbená alternativa jsou také houby.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušejte rostlinné produkty

Existuje velká spousta veganských receptů. Podívejte se na internet, je jich tam opravdu velké množství. Stačí si jen vybrat a vyzkoušet. Většinou se v nich místo masa používají houby, tofu, tempeh a sýry. Zkuste si také koupit různé druhy rostlinných mlék a vybrat si to své. Koupit si můžete rýžové, sójové, mandlové, kokosové nebo třeba ovesné. Dokonce se vyrábí i mléka míchaná, jako třeba sójovo-kokosové. Problém není ani koupit mléko slazené vanilkou či čokoládou. Každé má jiné výživové hodnoty a jiné látky pro tělo. A pokud už se chystáte grilovat, kupte si veganské klobásky a mleté maso na burgery. Obojí je pouze rostlinného původu, hlavní složku tvoří sója.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/vegan-diet-overview