Lněná maska pokožku rozzáří a vrátí jí znovu krásu. Hodí se pro každou pleť

Domácí pleťové masky jsou úžasným způsobem, jak se můžete levně starat o své tělo a zároveň si dopřát trochu času, který budete věnovat jen sobě. Lněná semínka jsou úžasnou surovinou, kterou byste neměli přehlížet, protože mohou prospět celému tělu, včetně vaší pokožky. Zároveň jde o zcela přírodní metodu, jak své pleti vrátit ztracený lesk a barvu, o které během zimy přišla. Podívejme se, jak na to a co můžete očekávat od této úžasné a zcela přírodní masky na obličej.

Jak si vyrobit tuto domácí masku?

S receptem na domácí pleťovou masku z lněných semínek můžete experimentovat. Na základní masku budete potřebovat jen samotná lněná semínka, která zalijete horkou vodou. Na jednu lžíci semínek bude stačit 60 ml vody. Promíchejte a nechte vychladnout. Během této doby semínka nabobtnají a získají rosolovitou strukturu. Potom je stačí jen nanést na obličej a nechat 15 minut působit. Proceduru opakujte dvakrát týdně, abyste se dočkali nejlepších výsledků.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete masku trochu vylepšit? Do masky můžete s klidným srdcem přidat vymačkanou šťávu z půlky citronu. Zvolit můžete také lžičku medu, díky které se bude pokožka mnohem lépe regenerovat. Poslední možností je lžíce bílého jogurtu, která zklidní zánět a bude regulovat vylučování kožního mazu, což nejvíce pomůže lidem, kteří bojují s akné nebo ekzémy. Uvidíte, že již po jediné aplikaci bude pleť vypadat mnohem lépe a budete se také lépe cítit.

Čtěte také:  Horké letní dny zanechávají na oblečení odolné skvrny. Se správnými prostředky zmizí beze stopy

Účinky, které můžete očekávat

Největším benefitem této masky je důkladná hydratace, kterou poskytne vaší pokožce. Efektivně si poradí s akné i skvrnami. Vaše pleť bude vypadat zdravě a bude zářit. Lněné semínko také zvyšuje elasticitu, takže bude i pevnější a hladší. Použití této masky nemá žádné věkové omezení a použít ji mohou lidé s jakýmkoli typem pleti. Tato možnost je mnohem lepší než produkty z drogerie, protože je zcela přírodní. Výroba je navíc velmi jednoduchá a levná!

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/