Linseed 316590 1280

Lněná semínka stále stoupají v oblibě, prodlužují mládí a udržují tělo fit

V současnosti se lněná semínka těší velké popularitě. Mnoho lidí je kupuje a konzumuje na mnohé způsoby. Nejčastěji se lněná semínka snídají. Přidávají se do jogurtů, koktejlů, salátů a dalších pokrmů. Dokonce z nich lze uvařit i lněnou kaši. Proč se lněná semínka těší takové popularitě, proč bychom je měli jíst a jak prospívají lidskému tělu? Rozhodně mají své trumfy v rukávu, díky kterým stojí za to, věnovat těmto drobným semínkům pozornost.

Zabraňují stárnutí

Antioxidanty, které lněná semínka obsahují ve velkém množství, likvidují v lidském těle volné radikály, což jsou látky, které mají na svědomí stárnutí těla. Při konzumaci lněných semínek začnou pracovat antioxidanty, které se do těla dostanou. Ty začnou redukovat volné radikály v těle, a tím napomáhají tělu udržet si delší mládí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Obsahují mnoho vlákniny

Lněná semínka nejsou jen bohatá na antioxidanty. Dodávají tělu také velmi potřebnou vlákninu. Tato vláknina je velmi zásadní pro správné trávení. Zároveň také snižuje vstřebávání cukrů do těla, proto jsou lněná semínka velmi vhodná pro lidi trpící cukrovkou. 

Mimo to je vláknina také zásadní pro proces hubnutí. Pokud se tedy snažíte zhubnout, zařaďte lněná semínka do svého jídelníčku. Lněná semínka déle udrží pocit plného žaludku, a jak už bylo zmíněno výše, udržuje také optimální hladinu cukru v krvi. Pouze díky konzumaci lněných semínek nezhubnete, ale mohou být dobrým podpůrným prostředkem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další účinky lněných semínek

Lněná semínka mají opravdu mnoho pozitivních vlastností. Kromě toho všeho, co bylo zmíněno výše, mají ještě celou řadu účinků. Lněná semínka jsou protizánětlivá, slouží jako prevence proti rakovině i kardiovaskulárním onemocněním a pomáhají s ucpanými cévami. Lněná semínka byste měli konzumovat v případě, že vás něco takového trápí, ale také preventivně bez jakýchkoli současných problémů.