Lněné semínko prospívá tělu v mnoha ohledech: tyto čtyři skvělé účinky vás přesvědčí

Lněné semínko se vyznačuje řadou velmi příznivých vlastností, které vyplývají především z látek, které obsahuje. Kromě vlákniny, jež je důležitá pro zdravé zažívání, se jedná také o řadu vitamínů a minerálů podporujících správné procesy probíhající v různých tělesných orgánech. Také proto je tato drobná obilovina velmi často považována za důležitou součást zdravé výživy. A kde všude pomáhá?

Jak lněné semínko prospívá tělu

Len produkuje drobná hnědá semínka s tvrdou slupkou, která je možné přidávat do různých salátů, na pečivo nebo z nich lze vařit chuťově příjemné čaje. Důležité při konzumaci je ovšem narušit jejich tvrdou slupku, aby se účinné látky v těle dobře metabolizovaly. Produkt je dostupný jak v přirozené formě, tak v mletém stavu, který eliminuje nutnost složitého rozmělňování. Jako příjemný přírodní produkt pomáhá lněné semínko především v těchto oblastech:

  • redukce cholesterolu a pročištění cév,
  • regulace trávicího systému,
  • bolesti v krku,
  • podpora hubnutí.

Redukce cholesterolu a pomoc při trávicích potížích

Lněné semínko obsahuje velké množství vlákniny, která se podílí na správné konzistenci stolice. Tímto způsobem podporuje její průchodnost střevy a pomáhá jak při zácpě, tak při průjmu. Díky vláknině dochází také ke pročišťování kardiovaskulárního systému, takže konzumace lněného semínka je vlastně prevencí onemocnění srdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Bolesti v krku

Pokud u sebe pozorujete problémy se začínajícím nachlazením, chřipkou nebo bronchitidou, můžete si připravit speciální želé ze lněného semínka, které tyto příznaky zmírňuje, zvlhčuje krk a odbourává chraptění. Želé připravíte přidáním lžičky semínek do hrnku vody. Směs je potřeba vařit čtvrt hodiny a poté ji nechat vychladit. Takto připravený nápoj se pije dvakrát denně.

Podpora hubnutí

Pokud se snažíte zbavit přebytečných kilogramů, je lněné semínko výborným prostředkem. Můžete jej přidávat do různých jídel – díky vysokému obsahu živin a vlákniny vás velmi dobře zasytí a oddálí pocit hladu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds