Sand 289225 1920[1]

Na pedikúru stále nemůžeme, ale díky jednoduchým metodám lze získat krásné nohy i svépomocí

Tvrdá kůže, kuří oka, zarostlé nehty a doslova odpudivý vzhled. To je častý jev na nohou mnoha žen, jakmile sundají ponožky. Někdy se s tímto problémem prostě sžijeme a vyhýbáme se nošení otevřené obuvi či některým materiálům, které způsobují, že se za ně drsná kůže zachytává. Představte si například, že si koupíte prostěradlo a celou noc se za něj zachytáváte! Takový spánek asi nebude příliš kvalitní, co myslíte?

Levná řešení

Řešení přitom máte na dosah ruky! Stačí si vybrat některou z těchto velice účinných přírodních metod. Uvádíme dva způsoby, které vám od tohoto problému odpomohou. Jedná se o tyto látky:

  • směs olivového oleje a medu,
  • bramborová kaše.

Ano, až takto jednoduché to je. Pravděpodobně máte ingredience pro oba způsoby už dávno doma. Pokud si spočítáte náklady, je vám jasné, že tyto metody jsou s cenou hluboko pod komerčními produkty na drsnou pokožku. Navíc jsou i účinnější.

Směs olivového oleje a medu

Zahřejte med a olivový olej ve stejném poměru. Tak například na obě chodidla je vhodné použít tři lžíce medu a tři lžíce olivového oleje. Tuto směs promíchejte, aby se obě složky spojily. Poté si ji natřete na postižená místa. Nechte působit 15 minut. Umyjte v teplé vodě jemným mýdlem a potřete glycerinem smíchaným s citronovou šťávou. Tuto proceduru opakujte ráno a večer.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bramborová kaše

Chystejte si gázu nebo obvazy. Nastrouhejte brambory a uvařte je. Zřeďte je horkým mlékem, takže získáte v podstatě bramborovou kaši. Ještě horkou směs naneste na ztvrdlou pokožku, zajistěte obvazem nebo gázou, kterou přilepíte lepicí páskou. Jakmile kaše vychladne, můžete obklady sejmout. Poté nohy umyjte teplou vodou a potřete je směsí glycerinu, olivového oleje a citronové šťávy. Můžete přidat i několik kapek vitamínu A a vitamínu E.

Speciální ponožky

V drogeriích se běžně prodávají ponožky, které zvyšují účinky použitých prostředků a navíc nepropustí látky ven. Takže směs bude účinnější a nic nezamažete.