Hairstyle 4057094 1280

Lucka: Čím si poslední roky barvím vlasy, kamarádky nechápou. Podle nich to mám pít a ne patlat na hlavu

Mám dokonalé vlasy, které si barvím sama, zcela přírodně. Kamarádky, ale i další lidé, kterým to řeknu, mě nechápou. Já na tom přitom nevidím nic špatného. Za prvé, to funguje. Za druhé, mi tento odstín velmi sluší, a za třetí, je to velmi levné a pro přírodu ekologické. Tak proč ženy pořád kupují chemii, když si mohou pomoci zcela jinak. Tento můj prostředek na barvení vlasů přitom ženy velmi dobře znají. Jenom ho používají jinak. Prostě ho pijí – ano, to je hlavní, ale určitě ne jediná účel využití kávy.

Káva do vlasů? Proč ne!

Kávu jistě znáte. A také ji jenom pijete? Potom neznáte všechna její využití, která má. Může totiž dobře posloužit i jako barva na vlasy. Proč by také ne. Jistě jako každá žena víte, že když se vám káva kamkoliv vylila, nebylo jednoduché skvrnu odstranit. Tak dobře káva dokáže barvit. Tak proč toho nevyužít? Navíc stojí pár korun, připravit si ji může každý a díky tomu že jde o přírodní produkt, nijak výrazně nepoškozujete vlasy, a už vůbec ne přírodu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Použití je snadnější než u klasické barvy

Ještě jsem zapomněla na jednu důležitou věc. Na to, že použití kávy je i mnohem jednodušší, než pokud jde o barvu klasickou. Stačí totiž uvařit jeden šálek standardního kafe s lógrem. Turka, jak se také jinak říká. Káva by měla být pořádně silná, a tak je vhodné použít dvě vrchovaté lžičky. Káva se takto nechá vychladit, přidá se k ní kondicionér a dále další kávové lžičky, dokud nevznikne pasta potřebné konzistence.

Vzniklá kávová barvicí pasta se následně už jenom vmíchá do vlasů. Důkladně, aby působila přesně tam, kde působit má. Doba působení je kolem jedné hodiny. Potom není nic jednoduššího, než kávu z vlasů důkladně vymývat. Nejprve pomocí směsi vody a jablečného octa, a potom klasickou vodou. Tak, aby zde žádná nezůstala. Stačí nechat vlasy uschnout a kochat se z toho, jak zajímavou barvu mají. A kolik to stálo? Možná jednotky korun.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.