Face Mask 5563726 1280[1]

Lucka: Kvůli respirátoru jsem se hádala s cizím mužem na ulici. Vědět dříve, kdo to je, vyhnu se mu radši obloukem

Mám na respirátory, stejně jako roušky a další ochranu úst jasný názor. Nemyslím si, že jsou tak důležité, zvláště venku na ulici. Nejenom, že proto tyhle podle mě zbytečné náhubky nenosím, ale dokážu si také celkem slušně obhájit svůj postoj. Hned jak mě někdo upozorní že nemám tuhle ochranu, sdělím mu svůj názor. I za cenu toho, že vznikne drsná hádka. Takových už bylo mnoho, ale tu poslední bych nejradši vymazala. Netušila jsem, o koho jde a nyní se hanbou propadám.

Upozornil mě na respirátor

Tento muž mě na poměrně frekventované ulici upozornil na to, že aktuálně platí povinnost nosit respirátory i v zastavěném území. Já náhubek odmítám a tak jsem mu od plic řekla, co si o respirátorech a rouškách myslím. A co si myslím o nařízení i vládě. Pán mi argumentoval, že mě chtěl pouze upozornit na to, že nařízení porušuji.

To už jsem začala být hysterická, začala jsem na něho křičet, že pokud se bojí, ať zůstane doma, nebo si zaleze do skafandru. Že já nemocná nejsem a blbost na ústech odmítám nosit. Pán se otočil a klidně odešel. Myslela jsem si, že to bylo první a poslední setkání s ním. Ale byl to omyl.

O dva dny později další setkání

Když jsem o dva dny později byla znovu venku, uviděla jsem přítelkyni mého syna. Už z dálky na mě začala mávat, tak jsme si vyrazili naproti, abychom se pozdravili. Když se začala blížit, viděla jsem, že nejde sama, ale se dvěma dospělými. Patrně jejími rodiči.

Zdroj obrázku: Pixabay

Byl to její otec

Když jsme byli od sebe pár metrů, zjistila jsem, kdo je její otec. Byl to ten muž, kterému jsem nadávala a na kterého jsem byla hrubá. Přítelkyně mého syna nás začala ihned představovat. Její otec mě pochopitelně hned poznal a okamžitě utrousil uštěpačnou poznámku, že my už se přece známe. V tu chvíli jsem se hanbou propadla. Jsem si jistá, že se o tom už pochlubil doma, a až řekne, že jsem to byla já, bude to hrůza.

Doufám, že si o naší rodině nebude kvůli mně a mým názorům myslet něco špatného. Syna jsem vychovala dobře a nechci, aby se na něho kvůli mně díval skrz prsty. Toho co jsem udělala, lituji, pánovi se omluvím, ale nevím, zda to vezme. Přece jenom, první dojem je nejdůležitější.