Makadamové ořechy skvěle působí na srdce i kosti, pozor ale na množství

Makadamové ořechy mají mnoho cenných vlastností, které z nich dělají neocenitelnou svačinu. Jsou zdraví prospěšné, avšak obsahují 700 kcal na 100 g váhy, čímž se mohou stát nepřítelem pro ty, kteří si hlídají štíhlou linii. Zařaďte makadamové ořechy do svého jídelníčku, ale buďte opatrní na množství! 

Zdravé tuky a vitamíny

Makadamové ořechy vděčí za tak vysoké kalorie nejvyššímu obsahu tuku mezi ořechy. Jedná se především o zdravé nenasycené mastné kyseliny, které podporují práci srdce, funkčnost mozku a mají příznivý vliv na hladinu cholesterolu. Makadamové ořechy jsou bohaté na vitamíny rozpustné v tucích A a E, na vitamín B a minerály, jako je vápník, zinek, draslík a hořčík.

Zdroj obrázku: Pixabay

Srdce

Díky nulovému množství cholesterolu je tento druh ořechů skvělý pro snížení hladiny LDL. Mimo jiné obsahují mononenasycené tuky, které jsou kardioprotektivní. Makadamové ořechy se také podílejí na nízkém riziku koronárních onemocnění a nízké hladiny triglyceridů. 

Kosti

Fosfor a vápník pomáhají mineralizaci kostí a zubů. Na vytvoření nové kostní tkáně má vliv obsažený mangan, který tak pomáhá kostem nabývat na síle a pomaleji stárnout. Makadamové ořechy obsahují také omega-3 mastné kyseliny, které zabraňují osteoporóze a napomáhají snížení projevů artritidy. 

Pro krásu

Díky obsahu vitamínu E a zinku mají tyto ořechy dokonalý vliv na stav pokožky, vlasů a nehtů. Pokud se obáváte obsažených kalorií, přidejte ráno hrst makadamových ořechů do své oblíbené kaše, jako denní příjem bohatě postačí. Mimo jiné se oleje obsažené v makadamových ořeších používají v kosmetice. Nejen, že skvěle voní, ale efekt je neocenitelný!

Zdroj obrázku: Pixabay

Pozor!

Kromě konzumovaného množství dávejte pozor na místo, kde je uchováváte. Ač jsou makadamové ořechy pro lidi zdravé, v případě zvířat toto neplatí. Právě pro zvířata mohou být makadamové ořechy extrémně nebezpečné. Dávejte tedy pozor na to, kde je uchováváte, aby je vaši čtyřnozí miláčci neobjevili!