Make-up občas skončí také na oblečení, na odolné skvrny zafunguje obyčejné kosmetika

Ráno se krásně oblečete, vyčistíte si zuby a nanesete si make-up. Jenže tím, že jste spěchali, jste při odchodu z koupelny zjistili, že máte na svém krásném topu nevzhlednou hnědou skvrnu. Co teď dělat? Nejlepší bude jít se okamžitě převléct a při oblékání dalšího topu dávat pozor na to, abyste se opět od make-upu nezašpinili. Prozradíme vám, jak takovou mastnou a odolnou skvrnu odstranit.

Micelární voda

Micelární voda nejen že dokonale vyčistí obličej po make-upu, ale také si poradí s mastnými skvrnami od kosmetiky na oblečení. Stačí, když nakapete pár kapek na skvrnu a pomocí vatového tamponku budete poťukávat skvrnu a tímto způsobem ji vysušovat. Jakmile se skvrna začne oddělovat od textilie, naneste micelární vodu ještě jednou a proveďte stejný krok. Jakmile uvidíte, že se skvrna „pustila“, dejte tkaninu rubem pod tekoucí vodu a proudem teplé vody skvrnu očistěte. Následně dejte prát do pračky běžným způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Mycí prostředek na nádobí

Pokud doma nemáte micelární vodu, vyzkoušejte prostředek na mytí nádobí. Oblečení od make-‍upu namočte a naneste na skvrnu mycí prostředek, jemnými krouživými pohyby ho vetřete, nechte chvíli působit a poté opět zvlhčete vodou a opět rozetřete. Opět pusťte teplou vodu a rubem dejte tkaninu pod tekoucí proud vody. Následně oděv vyperte v pračce.

Pěna na holení

Nejdříve namočte textilii se skvrnou a naneste na ni pěnu na holení. Nechte chvíli působit, alespoň deset minut, a poté umyjte způsobem zmíněným výše.

Zdroj obrázku: Freepik

Kondicionér na vlasy

Vlasový kondicionér si dokonale poradí se skvrnami na límcích bund i košil. Na pomoc si vezměte vatový tampon a naneste na něj kondicionér – vetřete do znečištěné oblasti, nechte působit a následně oděv vyperte. Můžete použít i mýdlové vločky, které rozpustíte ve vodě a jemným hadříkem budete make-up z bundy stírat. 

Zdroj: https://www.byrdie.com/how-to-get-makeup-out-of-clothes