Make-up v roce 2021 opouští trend devadesátek. Inspirujte se u Ariany Grande nebo Duy Lipy

Letošní trendy v líčení navazují na nostalgickou tradici a jízdu zpět v čase. Takový make-up bude inspirovaný šedesátými léty, kdy byly v kurzu jasné oční stíny a barevné a opravdu silně výrazné oční linky inspirované královnou Kleopatrou. Líbí se vám takový trend v líčení? Vyzkoušíte ho podle uznávaných módních ikon Ariany Grande a Duy Lipy?

Návrat minulosti

Návrháři i maskéři se rádi vracejí zpět v minulosti. Poslední trendy byly inspirované hlavně devadesátkami minulého století, kdy mola, ale i ulice plnili lidé ve výrazném oblečení a líčení skoro až za hranicí kýče. Období, kdy jsme prahli po botaskách či teniskách na robustní platformě, úzkých kalhotách, maxi šatech a latexových legínách, které mnohdy nebyly moc lichotivé, je v roce 2021 pryč. Letošní trendy se ponoří ještě do větší hloubky minulosti.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Barvy v hlavní roli

Pokud jste milovníky barev (mimo těch fosforeskujících, kterým právě odzvonilo), můžete se těšit v letošním roce na odstíny šalvěje, pistácie, levandule, světle modré a bledě růžové. To jsou barvy, ze kterých lze skvěle vytvořit unikátní outfity. Make-up nezůstane pozadu a budou v něm dominovat neonové oční stíny, především v barvě fuchsie, jasně žluté a oranžové. Tyto tóny dokonale rozzáří bílé nebo modré linky, které letos stoupnou v oblíbenosti. Matné stíny hnědé barvy a jiných odstínů nebudou v letošním roce módními hity. To stejné platí i pro matné rtěnky. Naopak, letošní rok zaplaví perleť, světlé stíny a rozzářené, lesklé rty.

Make-up podle módních ikon

Pokud milujete barvy, jistě si letošní trendy zamilujete stejně jako například Dua Lipa, která ráda experimentuje s výraznými stíny na víčkách. Jestliže rádi sledujete instagramový účet této zpěvačky, jistě jste si mohli všimnout posledních příspěvků, kdy se Dua představila v dlouhých sexy šatech s hlubokými výstřihem, bohatou manikúrou a specifickým make‍-‍upem pro letošní rok, který zaujme cihlovými oční stíny. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

   

Také stojí za to nechat se inspirovat známou ikonou Arianou Grande, která letošní rok staví na estetice šedesátých let. Silně namalovanými řasami a výraznými očními linkami navazuje na neopakovatelný look Twiggy, ale třeba i královny Kleopatry. Co říkáte na trendy v líčení v novém roce? Inspirujete se známými kráskami a zdůrazníte své oči dle módních ikon?