funny-kids-show-their-palms-painted-paint

Malé děti přirozeně objevují svět. Všude na ně ale číhají skrytá nebezpečí

Předměty, které jsou na první pohled bezpečné, mohou být pro malé děti velmi nebezpečné. Malé předměty mohou spolknout, jiné zase vdechnout. Je potřeba počítat s tím, že pokud doma budete mít malé miminko, postupně bude objevovat svět a je nutné ho ochránit před možnými nebezpečími.

Zapomeňte na žehličku a troubu, nebezpečné jsou zdánlivě neškodné předměty

Prvním předmětem jsou magnety. Většinou si je vozíme z dovolené a necháváme je na lednici nebo jiném druhu nábytku. Jsou skvělou hračkou pro děti, ale pokud je malé batole spolkne, může se jednat o velký problém. Mohou přestat fungovat střeva a takové nehody jsou velmi nebezpečné. Pokud se bude jednat o malý magnet, může vyjít ven přirozenou cestou. Větší děti už by měly vědět, proč magnety nemají strkat do úst.

Dalším nebezpečím pro malé děti jsou tužkové baterie. Baterie vidíte na každém kroku, ať se jedná o malé tužkové, nebo kulaté baterie. Kulaté malé baterky jsou ty nejnebezpečnější, protože je dítě může nejen spolknout, ale také vdechnout. Když baterii spolkne, uvolní se z ní tekutina, která se dostane do břicha dítěte. Následkem může být dokonce i smrt. Zakryjte předměty, které baterie obsahují, páskou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpečné mohou být zubní kartáčky nebo příbory

Zubní kartáček nebo příbory mohou být velmi nebezpečné, protože si je dítě může zasadit hluboko do krku. Pak je tu situace, kdy má dítě dlouhé předměty v ruce a poskakuje s nimi. Vidlička může zranit ústa i další části těla. Pokud tedy mají v ruce takové předměty, dbejte na to, aby s nimi děti jednaly tak, aby jim to neublížilo.

Pozor si dávejte na provazy, řemeny, kabely nebo jiné dlouhé provázky. I když děti milují hrátky s nimi, vždy u toho buďte také. Bohužel si je dítě snadno může omotat kolem krku a může dojít k vážné nehodě. Malé děti by vůbec neměly mít k takovým předmětem přístup. Plastové sáčky také dostaňte z jejich dosahu. Jsou pro ně velmi zajímavé a dítě po nich určitě půjde.

Zdroj: https://news.llu.edu/patient-care/common-household-items-that-could-be-life-threatening-your-child