citron1

Malé žluté ovoce je skvělé nejen k jídlu. Rozzáří a provoní celý domov

Citron zná každý z nás. Jeho vlastnosti jsou zdraví prospěšné, ale ne každý si uvědomuje, že je to také skvělý prostředek na čištění. Snadno zastoupí chemické přípravky, které obsahují látky škodlivé pro tělo. Citron patří mezi přírodní produkty, které nezpůsobí podráždění, bolesti hlavy a alergie.

Vyčistí nečistoty, odstraní vodní kámen i odolné skvrny

Citron působí antibakteriálně a dezinfekčně. Kyselina citronová navíc umí vybělit látky a neutralizovat pachy. Při použití citronu bude čištění snadné a rychlé a budete mít doma příjemnou vůni. Přinášíme seznam toho, co můžete citronem očistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen není snadné odstranit. Pomocí citronu si můžete práci značně ulehčit, díky němu totiž kámen rychle zmizí. Umyvadlo nebo koupelnové vybavení stačí otřít plátkem citronu a poté setřít hadříkem z mikrovlákna. Sáček, který bude naplněný citronovou šťávou, můžete pověsit na kohoutek, nechat ho působit přes noc a ráno umýt houbou. Sediment spadne z vyčištěného povrchu a bude čistý.

Citronem můžete vyčistit také rychlovarnou konvici. Na dno nalijte sklenici citronové šťávy nebo vložte několik plátků citronu. Nalijte vodu, nechte hodinu působit a poté konvici vypláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi neobtížnější místa na čištění patří trouba nebo mikrovlnka

Trouba pomáhá během vaření, ale její čištění nepatří mezi oblíbené činnost. Mastné skvrny, spálené nečistoty nebo drobky jsou součástí snad každého zařízení. Rychle se nečistot zbavíme právě pomocí citronu. Nalijte do sklenice půl litru vody a vymačkejte do ní šťávu z citronu. Sklenici vložte do trouby nebo do mikrovlnky a zařízení na 5 minut zapněte.

Nakonec troubu otřete vlhkým hadříkem, kterým setřete nečistoty. Zařízení budou zářit čistotou, zmizí také nepříjemný zápach. Citron poslouží i na důkladné vyčištění ledničky. Nejlepší je vyčistit ji hadříkem, který namočte v roztoku citronové šťávy, vody a trochy soli. Směs zbaví lednici nečistot a neutralizuje zápach v ledničce.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/