Fresh Ripe Lemons Knife Blue Wooden Table Top View With Copy Space

Malé žluté ovoce rozzáří celý domov i naši pokožku svěžestí a krásou

Citron je surovina, kterou milujeme především v čaji. Hodí se ale také jako doplněk k rybě nebo s ním můžete uklidit celou koupelnu. Hodit se bude také do kuchyně, kde ho můžete využít nejen při vaření, ale také při hlubším čištění například mikrovlnné trouby nebo kuchyňské linky.

Citron poslouží i jako součást peelingu

Nebojte se citron použít také co se týče péče o vaši pokožku. Můžete si z něj udělat domácí peeling. Pomůže k odstranění odumřelé kůže na kolenou, loktech nebo patách, které jsou velmi namáhané především v zimě. Stačí si připravit obyčejný gel, do kterého přidejte lžičku cukru nebo soli a doplňte lžičkou olivového oleje.

Vmasírujte do suchých míst, opláchněte a osušte měkkým ručníkem. Na místa ale příliš netlačte. Poté rozkrojte citron a potřete místa citronovou šťávou. Nechte deset minut působit a poté opláchněte. Tuto kúru dělejte na noc, po umytí si místa namažte hydratačním tělovým mlékem a postupujte tak dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Za takovou dobou už budete vidět výsledky.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron poslouží jako odstraňovač vodního kamene

Pomocí citronu snadno odstraníte například vodní kámen. Máte špinavé baterie nebo kapičky vody na stěně, které nejsou dolů? Usazeniny a vodní kámen jsou pro domácnost opravdové zlo, se kterým si poradí právě citron. Zvlášť pokud máte tvrdou vodu, půjde vodní kámen odstranit těžko. Šťávu z citronu nechte nejlépe celou noc působit a ráno setřete vlhkým hadříkem. Baterie i stěna se budou lesknout!

Citron dokáže skvěle vybělit oblečení, stejně jako z něj dostat skvrny, a to zejména z toho bílého. Fleky budou tabu, pokud smícháte čerstvou šťávu z citronu ve stejném množství vody. Do směsi namočte oblečení na půl hodiny a vyperte jako obvykle. Skvrny budou pryč. A zašedlá bílá se stane znovu bílou, pokud šťávu přidáte do posledního cyklu praní do bubnu.

Zdroj: https://www.self.com/story/ways-to-use-a-lemon