Happy Elegant Woman Posing Back Put Her Hand Air Enjoying Amazing View

„Málem jsme zase objednali Chorvatsko. Potom jsme zjistili, kolik stojí dovolená jinde,“ říká rodina z Prahy

Málem to bylo stejné jako předchozí roky. Chorvatsko byla naše srdcovka. Teď jsme ale koukli na ceny i jiných destinací. A nestačili jsme se divit. A litujeme, že jsme si podobnou rešerši neudělali dříve. „Nikdy by nás nenapadlo, že tenhle ráj Čechů je tak drahý,“ říká rodina z Prahy, která po mnoha letech udělala změnu ve výběru dovolené.

Drahá lowcost dovolená

Kdybychom chtěli dovolenou v Chorvatsku opravdu se vším všudy, tím myslím all inclusive a leteckou dopravu, musíme si připravit minimálně 30 tisíc na osobu na desetidenní pobyt. Proto jsme jezdili tak jako ostatní. Vlastním autem s vlastním jídlem do apartmánu. Když jsme si to všechno spočítali, byli jsme v tom za 20–30 tisíc. To je celkem drahá lowcost dovolená.

Tak jedeme znovu?

Nejhorší je, že jsme si něco podobného dříve vůbec neuvědomili. Brali jsme to jako standardní cenu, která bude v jiných destinacích velmi podobná. Dokonce jsme si i libovali, že 10–15 tisíc na osobu je fajn. A to, že jsme se stravovali z vlastních zdrojů, vařili si v apartmánu, jsme brali jako standard. A málem jsme na něj přistoupili i letos. Jen nás napadlo podívat se jinam. Ještě že jsme to udělali.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždyť je to mnohem levnější

Nejdříve jsme si mysleli, že máme chybu ve vyhledávání, nějaký špatný parametr. Ale vše sedělo. Naše požadavky byly jednoduché:

  • hlavní sezona,
  • 2 dospělí,
  • letecky z ČR nebo blízkých letišť,
  • all inclusive stravování,
  • minimálně 3hvězdičkový hotel.

Říkali jsme si, že cenově se dohromady nevejdeme pod 50 tisíc. A potom nastal šok. Turecko za 11 500 Kč na osobu, Egypt za 14 000 Kč na osobu. Tunisko za 15 000 Kč, Řecko za 15 500 Kč, Bulharsko za 16 000 Kč.

A bylo jasno. Dohromady dáme pod 30 tisíc. Stejně jako v Chorvatsku. Ale s možností jíst z přecpaných bufetových stolů, pít cokoliv z barové nabídky. Nesrovnatelný komfort, který stojí v nejhorším případě stejně. Teď litujeme, že jsme dříve byli tak hloupí.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Kláry a Romana S.