Strawberry Milk Shake Glass Jar Fresh Strawberries With Leaves

Málo času na oběd není překážkou. Výživné koktejly dodají energii a tělo nebude hladovět

Pokud nemáte čas na složité vaření, můžete jedno jídlo denně nahradit zdravými koktejly. Nejenže vám dodají energii, ale také jsou nutričně vyvážené a do dalšího jídla tak nebudete strádat. Některé koktejly jsou sice zajímavou kombinací potravin, ale rozhodně je postupně vyzkoušejte všechny. Navíc si můžete suroviny kombinovat i podle sebe.

Jaké koktejly mohou nahradit hlavní chod?

Začneme velmi jednoduše, ale je pravda, že u většiny koktejlů stačí suroviny hodit do mixéru a rozmixovat. Proto jsou tyto nápoje tolik oblíbené, protože jsou jednoduché na přípravu a zasytí na několik hodin. Zkuste jahodový koktejl. Na ten budete potřebovat jednu odměrku jahodové bílkoviny, hrnek mandlového mléka, dva hrnky nakrájených jahod a 6 lžic smetany a mléka. Ingredience dejte do mixéru a rozmixujete.

Oblíbený je také čokoládovo-banánový nápoj, který vám dodá hodně energie a zároveň ukojí chutě na sladké. Budete potřebovat odměrku čokoládového proteinu, hrnek mandlového mléka, polovinu nakrájeného banánu a tři lžičky mandlového másla. Rozmixujte a vypijte. Udělat si můžete také koktejl z lesního ovoce nebo třešní. V podstatě záleží na vás, jaké ovoce do koktejlu přidáte. Znovu si připravte odměrku čokoládového proteinu, hrnek plnotučného mléka, půl hrnku lesního ovoce a tři lžičky arašídového másla.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete něco exotičtějšího? Vyzkoušejte mango

Jestli vám nestačí ovoce, které je známé u nás, můžete vyzkoušet i exotičtější variantu. Budete potřebovat odměrku vanilkového proteinu, hrnek mandlového mléka, necelý hrnek mraženého manga, dvě lžíce kokosových vloček, tři lžičky mandlového másla. Rozmixujte a zamilujte si chuť manga, které je velmi sladké, ale zároveň plné vitaminů.

Třešňový koktejl společně s jahodami tvoří dvojici, která je nesmrtelná. Připravte si 1,5 odměrky jahodového nebo vanilkového proteinu, hrnek plnotučného mléka, půl hrnku jahod, polovinu hrnku třešní, dvě lžíce kokosových vloček a devět lžic směsi mléka a smetany. Všechny suroviny spojte, rozmixujte a vychutnávejte.

Zdroj: https://www.prevention.com/food-nutrition/a20491264/7-best-meal-replacements/