Málokterá žena tuší, že tyhle banální projevy jsou příznakem nebezpečné cukrovky. Ignorovat je může znamenat zásah do zdraví

Když se řekne cukrovka, málokdo si uvědomí, že existují dva typy. Jsou rozlišené celkem jednoduše, jako první a druhý typ. Právě ten je charakteristický zvýšenou hladinou cukru v krvi. Že je vyšší než optimální, nemusí napovědět jenom testy provedené lékařem. Tělo na to obvykle samo upozorní. Příznaky, které se však mohou jevit jako zcela banální. Realita je bohužel jiná. Čeho konkrétně si všímat?

Žízeň

Mít žízeň po náročné fyzické práci, po sportu nebo po delší době bez tekutin, to je běžný jev. Pokud se ale výrazná žízeň dostavuje po celý den, bez zjevné příčiny, je dobré být na pozoru. Pokud se navíc tekutiny doplňovat nebudou, hrozí dehydratace.

Necitlivost

Pokud se cukrovce druhého typu dlouhodobě nevěnuje pozornost, může to skončit dokonce až necitlivostí rukou a nohou. Prvotní projevy až tak vážné nejsou a obvykle se dostavuje jenom mírné brnění. Už to by však mělo jasně upozornit na to, že bude s lidským organismem něco v nepořádku a návštěva lékaře je nezbytná.

Zdroj obrázku: Freepik

Únava

Dlouhodobá únava, která není spjata například s nevyspalostí nebo výraznou předchozí fyzickou aktivitou, je značně podezřelá. Kdo se cítí dlouhodobě unavený, měl by hledat příčinu. Tou může být nedostatek cukru v buňkách, což ukazuje právě na cukrovku druhého tipu.

Infekce

Zažít je mohl každý, někdy i opakovaně. Kvasinkové infekce se mohou objevovat například v oblasti pohlavních orgánů, stejně jako v ústech. Pokud je jejich výskyt častější, nikoliv jenom nahodilý, je třeba nejenom léčit, ale i hledat příčinu. Jedním z důvodů totiž může být i cukrovka druhého typu.

Časté močení

Důvodem častého močení nemusí být jenom špatná funkce ledvin nebo prostaty. Že často potřebujeme na záchod je dáno také tím, že se ledviny snaží řešit problém s množstvím cukru. Vlivem častého močení se dostavuje i prvotní zmíněný signál, kterým je vyšší žíznivost.

Zdroj: Life Hacks