U mužů je vkusnou ozdobou, ale my ženy ho přímo nesnášíme. Zbavit se knírku doma lze, ale jen se správným postupem

Když nosí knírek muž, má ho vkusně upraven a jeho tváři a stylu sluší, není důvod se ho zbavovat. Horší to ale je v případě, kdy se knírek začne objevovat u nás žen. Bohužel jeho výskyt málokdy ovlivníme a velmi často je jeho růst spojený s genetikou. A to i množství daných chloupků, nebo jejich odstín. Pokud tento estetický problém trápí  i vás, nepropadejte panice. Jsou osvědčené způsoby, jak na dámský knírek poměrně jednoduše vyzrát.

Trhání, nebo holení není vhodný postup

Většinu žen napadnou ty nejjednodušší postupy. Buď vezmou do ruky žiletku, nebo pinzetu, a začnou konat. Ani jedna metoda však není správná. Jen posílíte kořínky a dojde k rychlejšímu dorůstání. Stanou se tak silnějšími a tmavšími, což bude vyžadovat častější zásah. Navíc je to metoda zdlouhavá a celkem bolestivá. To se nedá říct o holení. Ať už používáte žiletku nebo elektrický strojek, bolet vás to zaručeně nebude, pokud vám neujede ruka a nepořežete se, ale chloupky začnou dorůstat rychlostí blesku, až se nakonec budete muset holit dvakrát týdně, protože vám začne rašit viditelné strniště.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jediná záchrana – epilace

Pokud máte odvahu a nechcete se svými rašícími chloupky zabývat každý týden, epilace je pro vás to pravé. Epilace voskem je sice trochu bolestivá, ale vzhledem k rychlosti, v jaké stržení chloupků proběhne, je to zřejmě nejsnesitelnější způsob eliminace ochlupení. Chloupky v okolí rtů se strhávají tenkými pásky, před jejichž přiložením se na kůži nanese teplý vosk. Pásky se přikládají po směru růstu chloupků a strhávají se opačně, tedy proti směru růstu. Chloupky jsou tak vytrženy i s kořínky a vaše pleť vydrží hladká po několik týdnů. Na epilaci se můžete objednat do salonu krásy, kde se o vás postará zkušená kosmetička. Zaplatíte od 50 do 200 Kč, v závislosti na lokalitě. Pokud se nechcete nebo nemůžete pravidelně svěřovat do rukou odborníka, seženete depilační pásky v každé drogerii za 70–150 Kč.

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/beauty/skin-care/a36121886/facial-hair-removal-for-women/