Malý knírek rozhodně není ozdobou ženské krásy. Nejlepší metoda odstranění je velmi rychlá

Jemné chloupky, vypadající jako chmýří, trápí řadu žen. Bohužel, tato geneticky zakódovaná informace nás dokáže nepěkně potrápit a nejspíš nás tak čeká doživotní otravné odstraňování tohoto malého knírku. Některé způsoby jsou ale účinnější než jiné a některé jsou absolutní tragédie z důvodu rychlejšího dorůstání chloupků. Podíváme se, jak na knírek vyzrát.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vytrhat nebo oholit?

Ani jedno! Trháte si chloupky pinzetou? Neděláte dobře. Vytrhávání jednotlivých chloupků vede k posílení jejich kořínků a rychlejšímu dorůstání. Stanou se tak silnějšími a tmavšími, což bude vyžadovat častější zásah. Navíc je to metoda zdlouhavá a celkem bolestivá. To se nedá říct o holení. Ať už používáte žiletku nebo elektrický strojek, bolet vás to zaručeně nebude, pokud vám neujede ruka a nepořežete se, ale chloupky začnou dorůstat rychlostí blesku, až se nakonec budete muset holit dvakrát týdně, protože vám začne rašit viditelné strniště.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jediná záchrana – epilace

Pokud máte odvahu a nechcete se svými rašícími chloupky zabývat každý týden, epilace je pro vás to pravé. Epilace voskem je sice trochu bolestivá, ale vzhledem k rychlosti, v jaké stržení chloupků proběhne, je to zřejmě nejsnesitelnější způsob eliminace ochlupení. Chloupky v okolí rtů se strhávají tenkými pásky, před jejichž přiložením se na kůži nanese teplý vosk. Pásky se přikládají po směru růstu chloupků a strhávají se opačně, tedy proti směru růstu. Chloupky jsou tak vytrženy i s kořínky a vaše pleť vydrží hladká po několik týdnů. Na epilaci se můžete objednat do salonu krásy, kde se o vás postará zkušená kosmetička. Zaplatíte od 50 do 200 Kč, v závislosti na lokalitě. Pokud se nechcete nebo nemůžete pravidelně svěřovat do rukou odborníka, seženete depilační pásky v každé drogerii za 70–150 Kč.