Mango prokazatelně předchází vráskám a dokonale pečuje o pleť

Kvalitu a vzhled pokožky ovlivňuje řada faktorů, včetně správné stravy. Ukazuje se, že přítomnost konkrétních produktů v jídelníčku může ovlivnit hydrataci pokožky a zabránit také tvorbě akné a pupínků. V této oblasti bývá v poslední době vyzdvihováno mango. Obzvláště příznivé účinky jsou mu připisovány právě v boji s vráskami. 

Péče o pleť

Bezchybná, dokonalá a mladistvá pleť je snem většiny žen. S věkem se její kvalita zhoršuje, ztrácí svou záři a pevnost. Jedním z nejnenáviděnějších příznaků stárnutí jsou vrásky, proti nimž se velmi často uchýlíme k použití specializovaných přípravků či invazivních postupů. Ač není na využití výhod estetické medicíny nic špatného, stojí za to nejprve zkoušet méně riskantní a zároveň rozhodně levnější metody. Jednou z nich je úprava jídelníčku. Vyvážená strava, bohatá na základní živiny, má příznivý vliv na vzhled a stav pokožky. Vědci z Kalifornské univerzity doporučují zařadit obzvláště mango. Tento závěr vychází z nové studie, jejíž výsledky byly publikovány v ceněném vědeckém časopise.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kalifornská studie

Čtyřměsíční studie zahrnovala 28 postmenopauzálních žen, které byly rozděleny do dvou skupin. Zatímco účastnice jedné skupiny konzumovaly půl sklenice manga čtyřikrát týdně, druhá skupina konzumovala trojnásobek množství. Vědci použili kameru s vysokým rozlišením k posouzení vrásek žen na začátku a krátce po studii. „Systém, který jsme použili, nám umožňuje přesně posoudit vzhled a hloubku vrásek,” uvedla Vivien Famová, hlavní autorka studie. Ukázalo se, že mango je skutečně účinným způsobem, jak omladit pokožku. Skupina konzumující půl sklenice ovoce čtyřikrát týdně hlásila 23% pokles viditelnosti hlubokých vrásek. Oproti tomu skupina, která konzumovala trojnásobek, hlásila nejen nezlepšující se stav pokožky, ale také nárůst vrásek.

Zdroj obrázku: Pixabay

 

S mangem opatrně

Na základě studie tak lze tvrdit, že je více než vhodné zařadit mango do stravy. Antioxidanty a betakaroten, které obsahuje, napomáhají vyhlazení pokožky a zabraňují poškození buněk. Avšak s množstvím opatrně, užívejte pouze výš zmíněné čtyři a půl sklenice týdně. 

TIP: Maska z manga!

Díky stopovým prvkům mědi, selenu, zinku a draslíku je mango pro lidské tělo velmi důležité. Použít jej můžete také pro vnější péči, například v podobě masky, která vás zbaví černých teček a odumřelé kůže. Antioxidanty oddalují stárnutí kůže a bojují proti pigmentaci pokožky. Bohatě postačí mango pořádně rozmačkat a v tenké vrstvě nanést na obličej. Projeví tak nejlépe své hydratační účinky.