Manžel je nudný a leze mi na nervy

Brali jsme se z velké lásky. Byl nejen můj milenec, ale i nejlepší přítel. Vždy jsem na něm oceňovala, že má klidnou povahu, je pracovitý, stojí nohama pevně na zemi a pro rodinu by obětoval vše. Bohužel jsem ale po několika letech zjistila, že mě neuvěřitelně nudí. Náš vztah ztratil veškerou dynamiku. Každý den se chová stejně jako ten předešlý. Vytratila se jiskra. On si toho ale vůbec nevšiml a je nad míru spokojený.

Hledala jsem partnera do života

Pocházím z rodiny, kde nebyli příliš dobré vztahy. Ani s mými sourozenci se příliš nevídám a nerozumíme si. Veškerá zodpovědnost spočívala na mámě, jelikož táta nás opustil hned poté, co se narodila nejmladší sestra. Viděla jsem, jak je to těžké, táhnout všechno sama. Máma se pod tlakem často zhroutila. Snažila jsem se jí pomáhat, jak jen to šlo. Zároveň jsem si předsevzala, že můj partner bude

  • zodpovědný
  • spolehlivý

Na ničem jiném mi nezáleželo. Chtěla jsem někoho, kdo nebude jako můj táta. Někoho, na koho se budu moct stoprocentně spolehnout. Rozhodla jsem se, že nedopadnu jako máma. Poté jsem poznala mého současného muže. Potkali jsme se na střední škole. Chvíli jsme spolu chodili a po roce jsem zjistila, že čekám dítě. Bála jsem se, že mě opustí. On se ale zachoval zodpovědně. Zůstal a postaral se o mě i naše dítě. Narodil se nám zdravý chlapec a já nikdy nebyla šťastnější.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rodinná idylka

Syn už je dnes dospělý a brzy se od nás odstěhuje. A toho se nejvíce děsím. Co přijde potom. S ním je v našem domě alespoň nějaký rozruch, něco se děje. Ale jakmile odejde, zbudu jen já a manžel. A s ním je to hrozné. Chodí jen do práce, nebo je doma. Občas zajde s kamarády do hospody.

Nemáme žádné společné zážitky. Nikdy spolu nikam nejdeme. Snažila jsem se něco vymyslet, ale on je vždy proti. Neuvěřitelně zlenivěl. V poslední době jsem si na něj opravdu vytvořila averzi. Nevím, jak dlouho to s ním ještě vydržím.