Smoothie 3697014 1920

Manželka Macieje Stuhra má ve zdravém životním stylu jasno. Sází na zelené koktejly

Katarzlyna Błażejewska-Stuhr je dietoložka a také autorka knih o zdravém stravování a životním stylu. Nedávno na instagramu sdílela své krevní testy, jejichž výsledek byl úžasný. Za vynikající zdraví vděčí fyzické aktivitě a také vyvážené stravě, jak sama potvrdila. Zelené koktejly jsou nepostradatelným prvkem jejího menu. Podle jejích slov je to něco naprosto úžasného.

Každý odborník vám doporučí zvýšit dávku ovoce a zeleniny

Mnozí z nás s tím ale mají problém – často saháme po hotových jídlech, která nám poskytnou důležité vitaminy a minerály. Výživová poradkyně Katarzyna má ráda tyto zelené koktejly, protože jsou hned hotové a navíc obohatí jídelníček o chutnou a zdravou snídani nebo svačinku. Můžete si koktejl vzít prakticky kamkoliv a stane se nedílnou součástí vašeho života.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak říká autorka knihy, zelené koktejly jsou skvělým prostředkem ke zlepšení zdraví. Koktejly mají dobrý vliv i na krásu, i když na první pohled zelený koktejl nevypadá vábně. Do zelených koktejlů patří špenát, petržel nebo kale. Poradkyně udělala vlastní průzkum, při kterém zjistila, že je opravdu důležité pravidelně se hýbat a zdravě se stravovat. Naše tělo se tak dostane do pohody a budeme se cítit mnohem lépe. 

Koktejl si dejte klidně každý den na nastartování metabolismu

Błażejewska-Stuhr vyzývala své fanoušky na instagramu, ať vyzkouší tento zelený koktejl na bázi zeleniny, protože pro ni je to prevence nedostatků výživy, ale také zvýšení metabolismu, boje proti stresu a navíc tím podpoří také hubnutí. K přípravě takového zeleného koktejlu budete potřebovat: 

  • hrst kapusty,
  • 10 listů čínského zelí,
  • banán,
  • pomeranč,
  • sklenici vody.

Všechny suroviny dejte do mixéru a důkladně promíchejte, poté nalijte do skleničky a vypijte. Můžete se ale inspirovat také jinými recepty, sama autorka knihy uvádí svůj recept, který vyžene z vašeho těla všechny toxiny. Špenát je bohatý na betakaroten, vitamin C a lutein, a to je skvělá kombinace pro všechny, kteří se chtějí starat kromě jiného také o své oči. Vitamin C podporuje oční cévy, lutein posiluje sítnice a aloe obsahuje mnoho vitaminů a minerálů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Její recept na tento zelený koktejl já následující: 3 hrstky špenátových listů, 2 jablka, 100 ml obyčejné nebo kokosové vody, 100 ml šťávy z aloe. Špenát a jablka vymačkejte v odšťavňovači a jablka předtím neloupejte. Voda, kterou budete oplachovat nádobu po jablkách a špenátu nalijte do smoothie a můžete vypít.