Masáž obličeje se neobejde bez vonných olejů, které pleti dodají sametovou hebkost

Masáže obličeje jsou v posledních letech stále oblíbenější. Jaké oleje vybrat, aby se vám masáž líbila a mohli jste si ji dělat také sami? Masáž by měla být prováděna tak, aby byla člověku příjemná, a správně vybraný olej na to bude mít velký vliv.

Můžete se rozhodnout, jestli používat krém nebo olej

Mnoho kosmetiček nebo masérek doporučí právě oleje. Mezi nejčastější patří arganový olej. Ten se hodí pro ženy všech věkových kategorií. Je plný vitaminu E, který přispívá k hladké pleti a také obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které přinesou zářivý obličej bez podráždění. Pokud patříte mezi osoby, které mají suchou pokožku nebo ji mají celkově dehydratovanou, pro vás je vhodný kokosový olej.

Ten se hodí nejen do kuchyně, ale použít ho můžete také na masáž obličeje. Tento olej pokožku hydratuje a příjemně voní. Na základě dalšího oleje, růžového, si můžete vyrobit domácí kosmetiku. Pokud jde o masáž, bude dobře působit na pokožku s cévními problémy. Jestli trpíte na podrážděnou pokožku, můžete si vytvořit jednoduché balzámy, kterými si můžete masírovat celé tělo. 

Zdroj obrázku: Freepik

Růžový olej můžete použít do koupele

Trpíte na suché nohy? Přidejte si růžový olej do koupele a budete je mít hladké už po několika procedurách. Znáte olej z hroznových jadérek? I ten je mezi maséry hodně oblíbený. Obsahuje kyselinu linolovou, vitaminy E a F a skvěle hydratuje pokožku. Hodí se hlavně na masáž očního okolí, které je velmi citlivé. Nezanechává mastný film na pokožce.

Mandlový olej patří mezi nejoblíbenější na masáže. Zabraňuje stárnutí, obsahuje vitaminy A, B nebo E, ale kromě toho je plný vápníku nebo omega-6 mastných kyselin. Hodí se také na masáž konečků vlasů. Přidat do něj lze také oblíbený esenciální olej. Masáže si můžete udělat sami nebo poprosit někoho dalšího, aby vám pomohl. Možná bude lepší někomu se svěřit, abyste si její účinky mohli vychutnat do sytosti.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/nomanazish/2018/04/26/the-best-facial-oils-for-every-skin-type-and-why-you-should-start-using-one-asap/