Masáž obličeje zmírňuje známky stárnutí. Skvělé účinky přinesou masážní kameny a oleje

Masáž obličeje se začíná objevovat v nabídce kosmetických salonů čím dál tím častěji. A právem –‍ ‍taková správně provedená masáž dokáže s pokožkou zázraky. Pokud je pro vás cesta do salonu příliš komplikovaná nebo drahá, zkuste si obličej promasírovat sami. Jedná se efektivní metodu, jak bojovat s vráskami a dalšími příznaky stárnutí pokožky.

Co jsou masážní válečky?

Masáž může také do jisté míry změnit tvar obličeje – zvedne obočí, odstraní druhou bradu a zvýrazní lícní kosti. Už za tři měsíce bude váš obličej vypadat mladší o několik let, prvních výsledků si ale všimnete už po třech týdnech. K masáži můžete použít své vlastní ruce nebo si pořídit jednu z praktických masážních pomůcek.

Zdroj obrázku: Freepik

Masážní válečky bývají vyráběné z drahých kamenů, například z křišťálu, nefritu nebo růženínu. Kamenům se totiž připisují další příznivé vlastnosti na vzhled a zdraví člověka. Váleček je vhodné uchovávat v lednici, kámen se totiž snadno zchladí a pak bude mít na pokožku ještě větší uklidňující efekt. Chlad kamene pomáhá zmenšovat otoky a tmavé kruhy pod očima a má zpevňující účinek. Váleček jemně přitlačte na pokožku a přejíždějte s ním od krku nahoru.

Masážní destička gua sha

Další vychytávkou je destička gua sha. I ta je nejčastěji vyráběná z polodrahokamů a má tvar oblého srdíčka. Při masáži je třeba ji pevně přitlačit k obličeji, aby lépe stimulovala krevní oběh a rozproudila zásobování tkání krví. Pomocí strany se zářezem namasírujte tváře a bradu, hladkou částí zase krk, oblast očí a tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Ještě lepšího výsledku dosáhnete, pokud před samotnou masáží pleť promažete krémem nebo olejíčkem. Zajistí lepší klouzavost a pokožka se rozjasní, také vrásky budou méně viditelné. Vyberte si přípravky podle toho, co vaše pleť potřebuje – arganový olej pro regeneraci, růžový olej pro rozjasnění zralé pleti nebo třeba moringový olej pro zvláčnění velmi suché pokožky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/facial-massage-benefits