Aloe 4529704 1920 1024x680[1]

Maska z aloe dodá vlasům vzácné vitamíny, které je udrží zdravé a zabrání vypadávání

Aloe je úžasná rostlina, která k nám přišla až z dalekého Madagaskaru. Rozhodně patří mezi oblíbené dekorativní rostliny, ale její účinky můžete využít také na sobě. Je vhodná do kosmetických přípravků, a proto se vyplatí si některé připravit i doma. Aloe snižuje například sekreci mazu a čistí pokožku hlavy – snadno se tak zbavíte lupů a jiných nečistot ve vlasech.

Co je vlastně aloe vera a jaké má účinky?

Aloe patří mezi sukulenty, a pokud ji budete mít doma, péče o ni není nijak náročná. Stačí jen vhodný květináč a substrát, pravidelná a nikterak silná zálivka a za chvíli se můžete těšit nejen z listů této rostliny, ale také jejích květů, které mohou mít žlutou, červenou nebo oranžovou barvu. Listy jsou masité a jsou plné gelu, který pomůže právě vaší pokožce nebo vlasům.

Aloe se používá jako prostředek v boji proti mnoha nemocem. Léčí popáleniny, akné nebo alergie, které se mohou vyskytnout například po pobytu na slunci. Rostlinu můžete použít do mnoha kosmetických přípravků, které si doma připravíte. Šťáva z aloe vera je velmi ceněná a vyplatí se ji používat. Ukážeme si, jak si vyrobit kvalitní masku na vlasy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jaké živiny obsahuje tato úžasná rostlina?

Aloe obsahuje mimo jiné také vitaminy A, C nebo E – ty jsou vhodné nejen na podporu imunity, ale díky nim budete mít pevnější a zdravější pokožku. Vitamin B12 a kyselina listová zase pomáhají snížit množství vypadaných vlasů. Jak si vyrobit masku z aloe vera? Je jich několik druhů a vyplatí se vyzkoušet každý, protože každému sedne něco jiného.

Na masku budete potřebovat dvě lžíce lněného semínka, dvě lžíce aloe vera a dvě sklenice vody. Vodu nalijte do misky, přidejte lněné semínko a přiveďte k varu. Směs bude hotová v případě, že bude hustá. Nechte ji vychladnout a poté přidejte gel z aloe vera. Promíchejte a naneste na vlasy. Nechte půl hodiny působit a poté opláchněte vodou a vlasy si umyjte.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/aloe-vera-for-hair