Rajcata

Maska z rajčat poskytne tu nejlepší péči problematické a podrážděné pleti

Pokud máte možnost vypěstovat si rajčata, rozhodně neváhejte a tyto sladké červené plody zasaďte i na vaší zahradě. Jedná se o oblíbenou zeleninu, která má široké využití – jako příloha, do omáček, polévek, pod maso a jinam. Zmínit bychom rozhodně měli obsah rajčat. Jsou bohaté totiž na mnoho vitamínů: C, E, K a B6. Dále obsahují sloučeniny betakaroten, draslík, fosfor, měď, zinek a antioxidant nazývaný lykopen. Pokud si rajčata dopřejete jako pleťovou masku, mohou snížit zarudnutí, zánět na pokožce a mnoho dalších dermatologických potíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte z rajčat masku

Rajčatová maska dokáže zklidnit léze a vyléčit akné. Masku vyrobíte jednoduchým způsobem. Stačí vzít jedno větší rajče, rozkrojit ho napůl a oloupat ho. Poté ho vložte do misky, rozmačkejte a přidejte asi jednu lžičku bramborového škrobu tak, aby směs byla hustá. Hotovou masku natřete na postižená místa a rozšířené póry a nechejte dvacet minut působit. Po dvaceti minutách opláchněte vodou a natřete přírodním hydratačním krémem. Tento postup doporučujeme praktikovat jednou až dvakrát týdně po dobu alespoň dvou měsíců.  

Zdroj obrázku: Freepik

Maska pro hydrataci a rozjasnění pleti

Opět vezměte jedno větší rajče, oloupejte ho a půlku z něj vložte do misky a rozmačkejte. Nyní ale nepřidávejte bramborový škrob, nýbrž půl lžičky citronové šťávy a jednu lžičku olivového oleje. Takto připravenou masku naneste čistými prsty nebo špachtličkou na obličej a nechejte dvacet minut působit. Po dvaceti minutách opláchněte vlažnou vodou. Doporučujeme, abyste se vyhnuli oblasti očí, citron by vás mohl štípat. Pleť již po prvním použití bude jemnější, červené fleky zmizí a akné bude zmírněné. Již po týdnu by akné mohlo zmizet. Jakmile vymizí, dejte si pár dnů pauzu a opět pokračujte.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/tomato-benefits-for-skin