Mastná pleť se sklony k akné trápí nejen mladou pokožku. Domácí bylinná péče jí pomůže

Bojujete s mastnou pletí? Sice je to problém spíše mladších ročníků, ale také starší ženy i muži občas bojují nejen s mastnou pletí, ale také s akné nebo černými tečkami, které se objevují právě kvůli mastné pokožce. Kožní maz se v takovém případě vylučuje mnohem více, a proto jsou problémy více znatelné.

Můžete si udělat domácí odvary

Jestli víte, že máte mastnou pleť, můžete si v drogerii zakoupit prostředky, které vám mohou pleť trochu vysušit. Musíte si ale dávat pozor, abyste krému nenanášeli velké množství, protože opačný problém – suchá pleť – je ještě mnohem horší. Určitě se proto vyplatí používat domácí prostředky, které jsou pro mastnou pleť vhodné. Vyrobte si například odvar z fialek trojbarevných.

K němu budete potřebovat dvě lžičky buď čerstvých, nebo sušených květů fialek. Ty ponořte na 15 minut do sklenice vroucí vody. To je celý proces a do takto připraveného odvaru si můžete namočit vatový tampon a potírat si jím obličej i oblast dekoltu a krku. Můžete si také fialky zalít hrnkem vlažné vody, poté přiveďte k varu a následně vaříte 5 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Na mastnou pleť vyzkoušejte kopřivu

Pleťové vody přírodního původu můžete na svou pokožku používat klidně každý den. K ošetření se bude hodit také odvar z kopřivy. Tři lžičky sušených nebo čerstvých listů zalijte 1/2 hrnkem vroucí vody a poté nechte přikryté 15 minut. Můžete pít až tři sklenice nálevu denně. Můžete si také spařit dvě lžíce bylinky v hrnku vroucí vody, namočit do ní lžíci ovesných vloček a smíchat ještě s půl hrnkem mléka.

Ovesné vločky se také hodí na mastnou pleť, v kombinaci s mlékem a kopřivovým odvarem budete velmi spokojeni s výsledkem. Mastná pleť se také může objevit důsledkem nesprávného stravování, proto je nutné změnit životosprávu a do jídelníčku zařaďte hlavně zeleninu a bílé maso. Součástí zdravého životního stylu by měl být také pravidelný pohyb.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321090