mastna-pokozka

Mastná pokožka trápí mnoho žen, pomoc přitom roste všude okolo nás

Mnoho žen i mužů má potíže s pokožkou. Je vaše pokožka mastná a nevíte, co s tím udělat, aby váš make-up vypadal dobře a měli jste zdravou pleť? Vyzkoušejte tyto domácí léky a uvidíte, že vám hodně pomohou v boji proti vylučovanému mazu. Existuje samozřejmě mnoho kosmetických produktů, které slibují jedinečný výsledek, ale ne vždy fungují tak skvěle. Na druhou stranu příroda vždy ví, jak nejlépe pomoci bez vedlejších účinků a levně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázračný domácí prostředek

Vytvořit si doma můžete nálev a odvar z trikolorních fialek. Louhujte dvě čajové lžičky čerstvých nebo sušených květin ve sklenici vroucí vody po dobu 15 minut. Můžete ale také nalít dvě lžíce bylinek do dvou šálku vlažné vody, přivést k varu a zakryté poklicí vařit po dobu 5 minut. Asi po 10 minutách odvar přeceďte, abyste získali samotnou tekutinu. Pijte tento odvar dvakrát až třikrát denně po jídle a také si s ní umyjte obličej.

Kopřivy jsou skvělé na mnoho věcí včetně zdravé pokožky

Ošetření listy kopřiv je další možností, kterou můžete využít. Kopřivy jsou známé svými léčivými účinky. Často se používají pro zdravé a krásné vlasy, ale stejně dobře pomohou i s mastnou pokožkou. Není na tom přitom nic složitého a přípravu i aplikaci zvládne úplně každý. Dávejte si na tuto surovinu ovšem pozor, protože někdy vzniká na kopřivy alergická reakce.

Zdroj obrázku: Freepik

Nalijte tři čajové lžičky čerstvých nebo sušených listů do půl šálku vroucí vody a nechte zakryté po dobu 15 minut. Pijte dva až tři šálky tohoto vývaru denně. Nebo uvařte dvě lžíce bylin ve sklenici vroucí vody a poté namočte lžíci ovesných vloček do půl šálku mléka. Až změknou, přeceďte a promíchejte s nálevem. Naneste na obličej na 20 minut a poté důkladně opláchněte čistou vodou. Uvidíte-li jakoukoli negativní reakci, okamžitě tento produkt přestaňte používat a spolehněte se na jiné domácí metody.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321090