Woman 1948939 1280

Mastné vlasy jsou strašákem každé moderní ženy, osvěží je přírodní péče

Vždy dokonale upravené, lesklé a zdravé vlasy jsou korunou a ozdobou každé krásné ženy. Někdy ale v životě přijdou situace, kdy je péče o perfektní kštici vedlejší ‒ máte chřipku, mateřské povinnosti a nebo si prostě jen nestíháte umýt vlasy. Někomu příroda nadělila „bezproblémové“ vlasy, které se mastí velmi pomalu a vypadají za každé situace skvěle. To jsou ale spíš výjimky a většina z nás se naopak potýká s tím, že se jim mastí vlasy velmi rychle, i jeden den po umytí. Nadměrnému maštění vlasů se lze bránit správnou péčí. Vyhněte se:

  • přípravkům obsahujícím silikony,
  • těžkým výživným balzámům a maskám.

Ideální je používat jemné šampony s bylinkami, jakou jsou rozmarýn, kopřiva nebo levandule. Na trhu existuje mnoho přípravků zaměřených na péči o velmi rychle se mastící vlasy. Stojí ale mnoho peněz a ne vždy přinesou požadovaný výsledek. Podívejme se proto na přírodní prostředky, které jsou velmi levné, dobře dostupné a mohou zafungovat ještě lépe.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Oplachy s citronovou šťávou

Citronová šťáva disponuje silnými tonizujícími vlastnostmi. Dokáže účinně regulovat pH pokožky hlavy a zbavuje ji veškerých nečistot. Zabraňuje nadměrné produkci kožního mazu a vlasům dodá zdravý přiměřený lesk. Pokud trpíte na velmi mastné vlasy, vyzkoušejte tuto kúru.

Vymačkejte šťávu z jednoho velkého citronu a smíchejte ji se dvěma sklenicemi převařené vody. Vlasy umyjte jako obvykle a poté je přelijte tímto roztokem. Zabalte si hlavu do ručníku a nechte citron chvíli působit. Pak opláchněte čistou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Maska z droždí

Možná jste již vyzkoušeli masku z droždí při léčbě akné. Napadlo vás, že si ale kvasinky v droždí poradí i s mastnými vlasy? Na přípravu této masky budete potřebovat dvě kostičky droždí a teplé mléko. Ve skleničce mléka nechte rozpustit droždí a dobře směs míchejte, dokud se vše dokonale nepromísí. Masku aplikujte na vlasy i ke kořínkům a nechte ji působit aspoň půl hodiny. Poté masku vypláchněte a vlasy umyjte šamponem.