Hair 1838728 1920[1]

Mastné vlasy jsou strašákem mnoha žen. Zaberou zábaly nebo masky

Upravené a lesklé vlasy jsou považovány za atribut ženskosti. Mnoho z nás bohužel bojuje s nadměrně mastnými vlasy, což může být velmi frustrující. Mastné vlasy vypadají zanedbaně, postrádají lesk a objem a vytvářejí nevzhledné pramínky. Abyste tomu zabránili, musíte svým vlasům věnovat náležitou péči. K tomu je třeba nejen správný typ šamponu a technika mytí vlasů, pomohou také osvědčené domácí prostředky, jako jsou oplachy nebo masky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušejte oplach citronovou šťávou nebo masku z droždí

Pokud jsou vaše vlasy velmi mastné, zkuste na závěr mytí použít oplach z citronové šťávy. Ta má tonizující a adstringentní vlastnosti, reguluje pH pokožky hlavy a odstraňuje z ní všechny nečistoty. Stačí smíchat šťávu z velkého citronu se dvěma sklenicemi převařené nebo destilované vody a aplikovat na pokožku hlavy a vlasy. Poté si vlasy zamotejte do ručníku a nechte citron chvíli působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou. Citronová šťáva zabraňuje nadměrnému maštění vlasů, ale také utěsňuje kutikuly a dodává jim lesk.

Vaše mastné vlasy ocení i masku z droždí. Rozdrťte 100 g droždí a přidejte ho do sklenice teplého mléka. Promíchejte, abyste vytvořili homogenní hmotu. Masku aplikujte na vlasy a nechte ji půl hodiny působit. Po této době vlasy opláchněte a umyjte je šamponem jako obvykle. 

Tonikum z pískavice a správná péče o mastné vlasy

Chcete-li snížit nadměrnou produkci kožního mazu, který může způsobit nevábný vzhled vlasů, použijte pískavici. Ta je také skvělým prostředkem proti vypadávání vlasů a lupům. K přípravě tohoto tonika na vlasovou pokožku budete potřebovat sklenici horké vody a lžičku mletých semen pískavice. Ingredience se smíchají a výsledný roztok se jemně vetře do pokožky hlavy. Vydává intenzivní vůni, takže je nejlepší ho používat na noc a ráno si umýt vlasy.

Zdroj obrázku: Pixabay


Aby výše uvedené metody fungovaly, je třeba pamatovat na správnou péči o vlasy. Neměli byste si vlasy mýt horkou nebo velmi teplou vodou, používejte vždy jen vlažnou vodu. Měli byste také zvolit správný šampon. Pokud jsou vaše vlasy nadměrně mastné, stojí za to vzdát se kosmetiky obsahující silikony a parabeny, které dráždí pokožku hlavy a stimulují práci mazových žláz. Nejlepší je používat jemné šampony s přírodními přísadami, jako je rozmarýn, kopřiva, aloe nebo levandule.