People Beauty Lifestyle Concept Shot Pretty Blonde Girl With Wide Smile Dressed White Shirt Jumping Playing With Her Hair Joyful Anf Playful Caucasian Female

Mastné vlasy mají jednoduché řešení. Prameny oživí suchý šampon nebo bramborový škrob

Umývání vlasů nepatří k nejoblíbenějším činnostem. Je toho okolo nich třeba zvládnout dost. Umýt šamponem, dát kondicionér, případně masku. Pak vlasy ošetřit přípravkem na ochranu proti horkému vzduchu a vlasy vyfénovat a vytvořit z nich hezký účes. Kolikrát se stane, že to prostě nestihnete a musíte jít do práce s mastnými vlasy. Víte, že existují triky, jak jim pomoci k lepšímu vzhledu?

Pomocník v podobě suchého šamponu

Jistě se vyplatí mít mezi kosmetickými přípravky v koupelně také suchý šampon. Je to praktická věcička, která pomůže ve chvíli nouze, když máte mastné vlasy. Ty nemusíte umývat, stejně byste to třeba ráno ani nestihli, ale stačí použít právě suchý šampon.

Ten vetřete do suchých vlasů a vmasírujete ho do pokožky podobnými pohyby, jako byste si myli vlasy. Pak necháte pár minut působit a nakonec šampon z vlasů vykartáčujete. Tím získají svěží vzhled a vy můžete směle vyrazit do zaměstnání.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborový škrob jako náhrada

Nemáte-li doma suchý šampon, nevadí. Můžete použít jeho náhradu, která pracuje na podobném principu. K tomuto účelu je třeba vzít bramborový škrob a do vlasů ho vmasírovat. Opět ho necháte nějakou chvíli působit, aby měla mastnota čas se vsáknout do škrobu, který ji pohltí.

Nakonec vlasy pečlivě vyčešete pramen po prameni, aby vám v nich bramborový škrob nezůstal. Lze použít i navlhčenou ruku, kterou si vlasy jemně prohrábnete. Použitím tohoto triku získají vlasy lepší lesk a budou nadýchané jako po umytí.

Dětský pudr – poslední záchrana

Tak se stalo, že doma není ani suchý šampon, ani bramborový škrob. Nevzdávejte se, třeba najdete dětský pudr. Ten vám také pomůže. Umí absorbovat přebytečnou vlhkost i mastnotu z vlasů. Způsob použití je stejný jako u předchozích dvou ingrediencí, a to vetřít, promasírovat a nakonec pořádně vyčesat. Vidíte, vždycky se najde řešení nepříjemného problému, který se týká mastných vlasů.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/a33710/dry-shampoo-tips/