Cselopok 1539583 1920

Máte doma pavouky? Zbavte se jich jednoduchým způsobem

S blížící se zimou pavouci začínají lézt do bytů či domů. Jen málo z nás má rádo tento nevábně vyhlížející hmyz. Pokud se v domácnosti začnou shromažďovat, není nám do smíchu a to především pro ty, kteří mají z pavouků velký strach. Existují různé způsoby, od komerčních přípravků, jenž pavouky zahubí, až po domácku vyrobené ekologické prostředky, kterými pavouky odlákáte. Vyžeňte pavouky pomocí našich tipů a zůstaňte klidní.

Ukliďte si

Ze všeho nejdříve ukliďte váš dům či byt. Použijte koště a vymeťte veškeré pavouky a pavučiny. Můžete použít i vysavač, ve kterém máte sáčky. Umyjte a ukliďte veškeré rohy, porovnejte věci, se kterými jste již dlouhou dobu nehýbali, a také se zbavte všech drobků, které lákají hmyz. Vyhoďte zbytečné a nepoužívané kartonové krabice, nenošené oblečení a staré noviny – jednoduše vše, co dlouhou dobu nepoužíváte. Pavouci mají rádi nepořádek, u kterého není žádný pohyb a to především v temnějších částech domu. Nezapomínejte ani na exteriér. Pavouci se rádi schovávají pod trámy altánu, v zákoutí či jakékoli jiné skrýši. Vyčistěte i tyto místa. Tam kde je více pohybu, kde je čisto, tam se pavouci příliš nedrží. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zabraňte vstupu

Jednoduše těmto nezvaným návštěvníkům zabraňte ve vstupu. Nejlepším způsobem, jak jim zabránit, je nainstalování těsnění, sítí do oken, utěsnění puklin, a jiných možných otvorů především u dveří sklepa. Pokud máte sítě v oknech, zkontrolujte, zda nejsou roztrhané. Také myslete na to, že hladoví pavouci jsou určitou formou prevence. Zdrojem jejich potravy je různý nevábný hmyz, pokud se jej zbavíte, pavouci se u vás doma nebudou mít čím živit. 

Sprej jako prevence

Jestliže jste uklidili, zalepili a utěsnili veškeré díry, můžete připravit ekologický roztok, který bude pavouky odpuzovat. Jeho příprava je velmi jednoduchá, zabere málo času, a navíc bude účinný. Co budete potřebovat?

  • Esenciální eukalyptový nebo mátový olej
  • Voda
  • Láhev s rozprašovačem 300 ml

Láhev naplňte vodou a do ní nakapejte 15 kapek esenciálního oleje. Nyní vše dobře promíchejte. Pavouci a další hmyz nesnášejí vůni eukalyptu či máty. Teď můžete domácí odpuzovač pavouků nastříkat na všechny vchody, lišty, škvíry, parapety a všude tam, kam pavouci rádi zalézají. Tento postup aplikujte každý týden, zároveň se snažte ometat pavučiny a držet hmyz dál od vašeho domu.