earring jewel

Máte ráda šperky? Pak to ale při zdobení se jimi nepřehánějte!

By: Aleksey Gnilenkov

Pokud i vy máte ráda šperky, je dobré vědět, jakým způsobem je nosit a jak to nepřehnat. Můžete totiž mít i opravdu drahé kousky, ale pokud je neumíte nosit, je vám to k ničemu.

Drahé šperky…

… zvýrazníme především tím, že je nebudeme kombinovat s žádnými jinými šperky. Jedině tak podtrhneme luxus a originalitu. U drahých šperků je třeba ukázat na to, že se jednalo o luxusní kousek a žádný jiný kousek tuto věc nesmí zastínit. Pokud nakombinujete několik věcí najednou, pak je jasné, že jde o směs levných šperků, u kterých není potřeba ukazovat jednotlivě na jeden určitý kousek.

Přehnaná kombinace barev

Největší prohřešky děláme tehdy, když si vezmeme na sebe šperky různých barev, s různými kamínky a doplňky. Nemixujte nesmyslné kombinace, ale přemýšlejte. Vypadalo by to lacině. Některé materiály se dají kombinovat, jiné nikoliv. Důležité je umět sladit styly. Klidně můžete mít jak zlato, tak i chirurgickou ocel, ale styly do sebe musejí vzájemně zapadat. I zde ale platí nepřehánět to se zdobením. Doba, kde znamenalo čím víc zlata, tím větší král, je již pryč.

V čem se ještě dá udělat velká chyba?

Když si budete chtít k večerním šatům vzít hodinky. Na tuto chybu si dejte pozor a vždy na to myslete.  Zdobit by vás měl naopak náramek. Pokud skutečně budete chtít vědět kolik je hodin, tak si dejte do psaníčka mobil a kontrolujte si čas na něm, nebo si pořiďte řetízkové hodinky pro tuto příležitost. Nikdy si však nedávejte hodinky na ruku.

Pokud jste muž, který by své ženě chtěl udělat radost šperkem a nejste si až tak jistý tím, co by to mělo být, tak jí kupte drobnější šperk, který se hodí ke všemu. Snažte se ale vypozorovat to, co vaše žena ráda nosí. Ono to není až tak těžké zjistit. Přeci se na ni koukáte a vidíte, co ráda nosí. Podle toho pak vyberte šperk, který jí buď chybí, nebo jej klidně ráda na čas vymění za nový.