Mazlíčci jsou radost, jejich chlupy na koberci už tolik ne. Chytré triky je pomohou vyčistit

Máte-li doma psa nebo kočku, zajisté velmi dobře víte, jak je těžké se zbavit jejich chlupů. Koberec od chlupů přitom bývá největším oříškem, protože si s ním neporadí ani výkonný vysavač. Nakonec bude srst po celém bytě nebo domě a vy se budete prakticky topit v chlupech. Jejich odstranění může být někdy náročné, ale rozhodně není nemožné.

Existuje mnoho domácích tipů a triků, které můžete při čištění vyzkoušet. Všechny z nich budou zajisté vyžadovat trochu vašeho času a úsilí, ale budete mít nádherně čistý koberec. Alespoň na chvilku. Navíc některé z nich můžete využít také na pohovku, pokud nemůžete zvířata udržet od pohodlného posezení. Velkou výhodou následujících metod je ovšem fakt, že jsou velmi levné a může si je dovolit každý. Díky tomu nemusíte být bohatí, abyste měli čistý domov.

Zdroj obrázku: Freepik

Co nejlepšího můžete na čištění použít?

Budete se možná divit, ale někteří lidé se spoléhají na stěrku na okna. Jedná se o produkt, který by měl stáhnout veškeré nečistoty a skvěle by měl fungovat také na koberec. Stačí, když stěrku namočíte a krátkými pohyby budete vlákna kartáčovat jedním směrem. Hromádky chlupů můžete nakonec vysát vysavačem anebo je pouze posbírat, pokud to bude možné.

Velmi efektivním, a přitom levným řešením je obyčejný lepicí váleček, který se obvykle používá na oblečení. Není drahý a nečistoty se na něj velmi snadno přichytí. Navíc s jeho pomocí rychle vyčistíte také pohovku a mnoho dalších předmětů. Nemáte-li po ruce váleček, použijte vlhkou houbou nebo kartáč na koberec.

Zdroj obrázku: Freepik

Metody našich babiček

V minulosti žádné speciální válečky neexistovaly. Proto se používala obyčejná lepicí páska nebo samolepky. Stejně efektivní je také stará navlhčená silonová punčocha, se kterou několikrát přejedete přes znečištěné místo. Uvidíte, že během chvilky bude váš koberec jako nový a bez jediné známky po psích nebo kočičích chlupech.

Zdroj: https://www.bondcleaninginadelaide.com.au/remove-pet-hairs-carpets/