Jack Russell Terrier Dog Lies Turquoise Velour Sofa

Mazlíček je skvělý kamarád a kromě toho přináší svému majiteli jen samé výhody

Ti, kteří doma mají psa nebo kočku, mají větší šanci mít delší život, který nebude plný nemocí. Kontakt se zvířaty je pro lidské zdraví velmi důležitý, a i když se to na první pohled nemusí zdát, mít doma zvířátko se rozhodně vyplatí. A je vlastně jedno, jestli je to pes, rybička nebo papoušek.

Díky zvířátkům nehrozí problémy se srdcem ani stres

Zvířata ovlivňují kvalitu našeho života. Snadno si můžete vzít psa na procházku a víte, že s ním ven musíte, i když se vám nechce. Můžete nastartovat nový začátek svého života, který bude nejen plný lásky, ale také příjemné fyzické aktivity. Budete mít méně problémů se srdcem a také se vám spíš vyhne stres.

Je jedno, jestli máte kočku, nebo psa. Každé zvíře pro vás bude znamenat partnera, se kterým budete trávit spoustu času. Majitelé psů ale mají výhodu v tomu, že s ním budou chodit ven a udržovat se tak v kondici. Samozřejmě se mohou dobře cítit také majitelé koček i jiných zvířat, protože i tato zvířata potřebují pohyb a hrátky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vědci odhadli, že lidé s mazlíčky mají menší riziko infarktu

Procházky se psem přispějí také naší psychické podobě. Budete se cítit mnohem lépe, protože nejen že můžete trávit čas se svým psem, ale můžete se dostat na místa, na která byste sami nešli. Choďte ven na alespoň 15 minut denně a získáte tím také potřebnou dávku vitaminu D, který chrání pokožku a zabrání různým nemocem.

Děti, které doma vyrůstají se zvířetem, mohou mít v budoucnosti méně problémů například s alergiemi, ale také s jinými nemocemi. Takové děti to budou mít snazší také ve společnosti, protože budou zvyklé se k ostatním chovat hezky. Navíc si péčí o zvíře stimulují sluch, hmat i čich, děti jsou sebevědomé, a mohou ostatní dokonce poučovat o tom, jak se o zvíře starají a jakou mají zodpovědnost. Díky tomu, že mají v sobě zvířata různé mikroorganismy, budou děti i méně nemocné.

Zdroj: https://www.canr.msu.edu/news/the_benefits_of_a_family_pet