Homemade Honey Jar Front View

Med prospívá srdci. Každý druh má jiné vlastnosti

Med je nejen chutným produktem včel, ale je také velmi zdravý a má skvělé účinky na náš organismus. Srdce a oběhový systém nejsou výjimkou. Musíte si však samozřejmě dávat pozor, jaký med kupujete. Nejlepší je kupovat kvalitní med od včelaře v okolí.

Med a léky

Med se používá k léčbě nejednoho onemocnění. V lidovém léčitelství je znám již po staletí. Po mnoho let se jeho vlastnosti testují také v laboratořích po celém světě a výsledky těchto testů stoprocentně potvrzují dávné znalosti šarlatánů. Zároveň neustále objevujeme nové zdravotní účinky tohoto včelího produktu.

Každý druh přírodního medu má pozitivní vliv na činnost našeho oběhového systému. Jeho konzumace posiluje činnost srdečního svalu a sílu jeho stahů. To však nejsou jeho jediné přínosy. Med také posiluje krevní oběh, rozšiřuje koronární cévy a snižuje krevní tlak. Působí proti arytmii a má diuretické účinky. Lékaři také doporučují vybrat druh medu podle toho, co naše tělo nejvíce potřebuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Druhy medu

Med můžeme využít nejen tehdy, když bojujeme proti různým druhům onemocnění. Je také ideální pro prevenci mnoha onemocnění, včetně těch, která souvisejí s činností oběhového systému. Jeho účinek se však v některých aspektech liší v závislosti na druhu medu. Manukový med, který působí jako přírodní antibiotikum, se stává velmi oblíbeným.

Pohankový med je vynikající při posilování a zvyšování pružnosti cév, a to díky velkému množství železa, které obsahuje. Malinový med má pozitivní vliv na krevní oběh a snižování tlaku díky vysokému obsahu acetylcholinu. Zlatý med prokazatelně posiluje cévy, zlepšuje krevní oběh a snižuje krevní tlak, a to díky obsaženému kvercetinu a rutinu. Posiluje srdce díky glukóze, používá se také jako prevence aterosklerózy.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-honey/art-20363819