Towels 2822910 1920

Měkké a hebké ručníky i po mnoha vypráních zajistí správný způsob praní

Úžasná hebkost patří mezi hlavní benefity nově zakoupených ručníků. S rostoucí dobou používaní se vytrácí jejich měkkost i barva. Jednotlivá vlákna hrubnou a citlivou pokožku mohou i poškrábat. Zároveň se zhoršují i jejich absorpční vlastnosti a pojmou do sebe daleko menší objem vody. Dalším nepříjemným důsledkem stárnutí je zápach, který se ve starším ručníku usadí. Abyste měli v zásobě neustále příjemné ručníky, museli byste si kupovat nové kousky velmi často. Jde to ale i jinak. Stačí se držet několika pravidel.

Správný způsob praní

Praní ručníků není žádná velká věda, ale vyplatí se dodržovat určité postupy. V zimě byste je měli prát jednou týdně, v létě častěji. Před vypráním prádlo důkladně roztřiďte a ujistěte se, že dáváte do bubnu pouze ručníky. Velké množství pracího prostředku v kombinaci s vysokou teplotou je pro ně zhoubou. Použijte proto jen nezbytné množství pracího gelu nebo prášku. Nadbytek se pak usazuje na vláknech a oslabuje sací funkci ručníku. Po vyprání byste měli ručník pověsit na šnůru nebo na věšák. Musí mít kolem sebe dostatek volného prostoru, aby zbytečně nenasával vlhkost z okolních látek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Alternativní prací prostředky

Většina lidí používá na praní ručníků běžné prací prášky z drogerie. Na běžné praní sice postačí, ale ručníky kvůli nim ztrácí svou jemnost. Lepší, ekologičtější i levnější alternativu představují domácí čisticí prostředky. Nebo je můžete použít jen jednou za čas, abyste obnovili původní vlastnosti ručníku. Podívejte se, jestli nemáte doma:

  • ocet,
  • jedlou sodu.
Zdroj obrázku: Pixabay

Klasický ocet zaručí vašim ručníkům neodolatelnou hebkost. Aby prádlo lépe vonělo, můžete do bubnu ještě přidat několik kapek vašeho oblíbeného éterického oleje. Pach octa sice nepřebije, ale aspoň prádlo hezky navoní. Pokud je pro vás octové aroma nepřijatelné, zkuste jedlou sodu. Disponuje stejnými schopnostmi jako ocet, ale zároveň má i bělicí účinky.