Měkké a nadýchané ručníky i po několika vypráních díky domácím vychytávkám

Po koupeli nebo sprše mnoho z nás sní o tom, že se zabalíme do voňavého a nadýchaného ručníku. Může se zdát, že jen nové látky mají tak příjemné vlastnosti. Tyto hodnoty ale můžete dát také svým starším kouskům osušek a ručníků. I když je pravda, že jejich barva časem bledne a ručníky mohou poškrábat pokožku. 

Ručníky by měly být hlavně praktické a udržet naši pokožku zdravou

Ručníky, které již mají drsný povrch, jsou nepraktické, protože už nezvládnou vsáknout tolik vody jako dříve. Navíc rychleji absorbují nepříjemný zápach. Stačí ale použít několik metod, jak udržet ručníky a osušky déle nadýchané a příjemné pro naše tělo. Ručníky byste se měli naučit hlavně správně vyprat. Prát by se měly často, nejlépe po několika dnech používání. Nejdříve ručníky oddělte od ostatního oblečení a dejte je prát samostatně. 

Nepřehánějte to s množstvím prášku nebo pracího gelu, zbytečné chemikálie se mohou usadit ve vláknech a zabraňují tak absorpci vody. Proto používejte prášku minimum. Mokrý ručník po vyprání nechte volně uschnout, měl by mít kolem sebe dostatek prostoru.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jestliže chcete vyzkoušet něco nového, místo pracího prášku použijte lihový ocet. Chemický prací prostředek sice dodá našemu prádlu vůni nebo odstraní skvrny, pro nadýchanost a lepší vzhled budou vhodnější domácí přípravky. Na každý ručník v bubnu můžete dát sklenici octa. Pro vůni můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. 

Pokud někomu ocet nevoní, může použít jedlou sodu

Jedlá soda nejen bělí, ale také rychleji absorbuje pachy a zachová barvu ostatních tkanin, které se perou společně s ručníky. Těsně před praním ručníky namočte do roztoku sody a teplé vody a před vložením do pračky dejte sodu také do komory na prací prostředek. Přidat můžete také éterický olej podle vaší chuti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ručníky by se měly sušit hlavně na denním světle. Sluníčko navíc ty zašlé a šedé kousky dokáže skvěle vybělit. Pokud nemáte možnost pověsit ručníky a osušky ven na sluníčko, bude vám muset postačit sušák. Na něj rozprostřete ručníky tak, aby každý měl kolem sebe dostatek místa na uschnutí a zbytečně do sebe nevstřebával vlhkost. 

Podle některých lidí by se ručníky vůbec neměly žehlit, protože tím ztrácí svoje vlastnosti jako je nadýchanost a absorpce vody. Jiní si ale vyžehlené ručníky nemohou vynachválit. I zde tedy záleží na vašich preferencích.